Regióny

Unikajúce auto zastavila až rozstrieľaná pneumatika a zadné sklo

Dôvodom úniku29-ročného vodiča z okresu Prievidza bolo, že mal až do roku 2014 zákaz viezť motorové vozidlá.

Najobľúbenejším miestom v bratislavskom lesoparku je Partizánska lúka

Prieskum v bratislavskom lesoparku sa realizoval v rámci projektu Urbannatur, ktorý je súčasťou Programu cezhraničnej spolupráce Slovensko – Rakúsko 2007-2013. ,aktualizované 

Petržalčania už môžu korupciu hlásiť mailom

Mestská časť plánuje do praxe zavádzať aj ďalšie pravidlá, ktoré miestni poslanci schválili v májovom dokumente Transparentná Petržalka. Napríklad aj majetkové priznania zvolených poslancov na webe.

Bezák sa vrátil do Radvane, je tam výpomocný duchovný

Bezák už v Radvani pôsobil ako správca farnosti krátko pred ustanovením na miesto arcibiskupa v Trnave.

Gréckokatolíci sa cez víkend stretnú na púti v Litmanovej

Na Hore Zvir v Litmanovej očakávajú na tradičnej odpustovej slávnosti 4. a 5. augusta tisícky gréckokatolíkov. Dvojdňová púť vyvrcholí v nedeľu slávnostnou archijerejskou svätou liturgiou.,aktualizované 

Skupinka dobrovoľníkov sa bude starať o čistotu turistických chodníkov

Tatranská zelená hliadka bude pozostávať z ôsmich dobrovoľníkov, ktorí budú mať presný rozpis služieb v tatranských dolinách. Ich úlohou bude zbierať odpad na turistických chodníkoch,aktualizované 

Levočská nemocnica s poliklinikou má nový navigačný systém

Nový orientačný a navigačný systém nemocnice nahradil po niekoľkých desaťročiach pôvodné značenie. Pacienti, ako aj návštevníci, tak nájdu jednotlivé pracoviská o niečo jednoduchšie ako doteraz.

Bratov Hochschornerovcov privítajú v sobotu v areáli Divodá voda

Fanúšikovia bronzových medailistov z londýnskych olympijských hier Petra a Pavla Hochschornerovcov ich budú môcť privítať v areáli Divoká voda Čunovo v sobotu 4. augusta.

Členovia SVVU vystavujú pestré podoby slovenského výtvarného umenia

Svoje nové diela v oblasti maľby, sochy, grafiky, kresby, konceptu, objektu a fotografie podľa vlastného výberu dodalo 54 členov SVVU.

Starobylú rotundu v areáli múzea zobrazuje nová trojrozmerná replika

,aktualizované 

Nehodu pri Kluknave s troma vyhasnutými životmi nezapríčinil alkohol

Vozidlo Škoda-Felícia v katastri obce Kluknava zišlo v sobotu 28. júla okolo 22.45 h z cesty, čelne narazilo do stromu a prevrátilo sa. Predbežnú škodu na vozidle polícia vyčíslila na 800 eur.

Divadelná Nitra privíta aj pouličných divadelníkov

Sprievodný program Divadelnej Nitry 2012 ponúkne festivalovým návštevníkom a Nitranom spolu 70 podujatí, výtvarných, filmových aj hudobných.

Hviezdoslavovo námestie v sobotu roztancuje argentínske tango

Ak by to niektorí Bratislavčania túto sobotu nestihli, podujatie nebude posledné. Zatancovať si môžu prísť budúci víkend, v sobotu 11. augusta.

Na golfovom ihrisku sa zídu osobnosti, aby podporili deti

Vyvrcholením turnaja bude odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk Dany Rušinovej, riaditeľky Nadácie pre deti Slovenska. Cieľom charitatívneho turnaja je pomáhať tým, ktorí to potrebujú.,aktualizované 

Peter Sagan zavíta do Bratislavy a stretne sa s fanúšikmi

Organizátori spoločne so samosprávou pripravili v centre mesta viac ako dvojhodinový kultúrno-športový program pod názvom Vitaj, Peťo.

Najväčšia koncentrácia medveďov na meter štvorcový bude na Hrebienku

Každé dieťa, ktoré si prinesie plyšového medvedíka, dostane darček.

Myjava vyhrala vďaka obyvateľom 3300 eur na výsadbu zelene

Myjava získala najviac bodov v kategórii miest do 15-tisíc obyvateľov.

Bratislava bude na jeseň hľadať prevádzkovateľov požičiavania bicyklov

Hoci o projekt mali najprv záujem dvaja uchádzači, do súťaže sa nikto neprihlásil. Primátor napriek tomu vidí reálne, že budúce leto budú môcť Bratislavčania jazdiť mestom požičanými bicyklami.

Do Hniezda záchrany odložili novonarodeného chlapčeka

Ide o chlapčeka s hmotnosťou 3520 gramov, dĺžkou 53 cm, klinicky je v poriadku, bez známok násilia. Bol oblečený v pyžamovom overale a mal "pampersku".