< sekcia Regióny

Na Štefánikovom námestí v Kremnici sa už dá aj bežkovať

Na Štefánikovom námestí v Kremnici sa dá okrem sánkovania aj bežkovať na novom bežeckom okruhu. V Kremnici 11. januára 2019. Foto: TASR/Jana Vodnáková

Keďže sa v meste tešia z bohatej nádielky snehu, rozhodli sa, že pre milovníkov bežeckého lyžovania pripravia menší okruh priamo v historickom centre mesta.

Kremnica 11. januára (TASR) - Na Štefánikovom námestí v Kremnici sa už dá najnovšie okrem sánkovania aj bežkovať. Keďže sa v meste tešia z bohatej nádielky snehu, rozhodli sa, že pre milovníkov bežeckého lyžovania pripravia menší okruh priamo v historickom centre mesta.

"Táto myšlienka nám napadla po tom, čo sme videli chodiť bežkárov po neupravenom námestí, a tak sme si povedali, že ak to budú mať upravené, tak ich to pritiahne ešte viac," skonštatovala viceprimátorka Kremnice Iveta Ceferová.

Ako ďalej uviedla, s veľmi dobrou odozvou sa stretli aj trate, ktoré už tretiu sezónu pripravili na ľahkoatletickom ihrisku. Aj preto prišiel nápad urobiť niečo podobné aj v samotnom srdci mesta. "Trate budú využité aj v rámci Malej Bielej stopy, keď tu majú deti z materských škôl svoje vlastné malé preteky," poznamenala Ceferová.

Okruh má nepravidelný tvar a dĺžku približne 700 metrov a plánujú ho pravidelne upravovať.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.