< sekcia Regióny

PÁTRANIE: Lupič si odniesol z banky v Kráľovskom Chlmci vyše 6000 eur

Neznámy páchateľ prepadol banku v Kráľovskom Chlmci. Polícia po ňom pátra. Foto: KR PZ SR

Pristúpil k pultu a pod hrozbou použitia zbrane žiadal od pracovníčky peniaze. Potom hodil na stôl tašku, do ktorej mu pracovníčka v obave o svoj život a zdravie vložila z pokladnice 6250 eur.

Kráľovský Chlmec 17. júla (TASR) – Polícia pátra po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý v pondelok (16.7.) dopoludnia lúpežne prepadol pobočku OTP Banky v Kráľovskom Chlmci v okrese Trebišov. Lupič vošiel do pobočky, v ktorej sa v tom čase nachádzalo niekoľko klientov. Podľa doterajších zistení polície mal na sebe biely pracovný overal s kapucňou na hlave, respirátor na tvári a v ruke zbraň.

Polícia pátra po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý v pondelok (16.7.) dopoludnia lúpežne prepadol pobočku OTP Banky v Kráľovskom Chlmci v okrese Trebišov.
Foto: TASR - KR PZ v Košiciach

"Pristúpil k pultu a pod hrozbou použitia zbrane žiadal od pracovníčky peniaze so slovami 'Daj peniaze okamžite, daj peniaze'. Potom hodil na stôl tašku, do ktorej mu pracovníčka v obave o svoj život a zdravie vložila z pokladnice 6250 eur," uviedla v utorok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Páchateľ s lupom potom odišiel na neznáme miesto. Pri prepade nikto neutrpel zranenie.

Polícia pátra po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý v pondelok (16.7.) dopoludnia lúpežne prepadol pobočku OTP Banky v Kráľovskom Chlmci v okrese Trebišov.
Foto: TASR - KR PZ v Košiciach

Policajný vyšetrovateľ začal v prípade trestné stíhanie pre zločin lúpeže. Po páchateľovi polícia intenzívne pátra.


Videozáznam z bezpečnostnej kamery, ktorý zachytil muža podozrivého z tohto skutku, je zverejnený na oficiálnej facebookovej stránke Polície SR. "Touto cestou žiadame o pomoc verejnosť. Akékoľvek informácie, ktoré by pomohli polícii pri objasnení tohto skutku, môžu občania oznámiť na bezplatnom telefónnom čísle 158," konštatovala Mésarová.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.