< sekcia Regióny

O post primátora Vranova nad Topľou sa uchádza Igor Šesták

Ilustračné foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Šesták chce aktuálne problémy mesta nielen riešiť, ale dotiahnuť ich riešenie aj do konca. Medzi jeho priority patrí práca.

Vranov nad Topľou 17. augusta (TASR) – O post primátora Vranova nad Topľou sa ako prvý uchádza poslanec mestského zastupiteľstva a riaditeľ Strednej odbornej školy drevárskej vo Vranove nad Topľou Igor Šesták. Do volieb ide ako nezávislý s podporou Kresťanskodemokratického hnutia (KDH). Podpisy pod svoju kandidatúru už začal zbierať, aktuálne ich má viac ako 400. Za poslanca už kandidovať nebude.

Šesták chce aktuálne problémy mesta nielen riešiť, ale dotiahnuť ich riešenie aj do konca. Medzi jeho priority patrí práca. "Skúsenosti, ktoré máme práve vo Vranove s naším priemyselným parkom (PP), nasvedčujú tomu, že naozaj nestačí mať len pripravený priestor, ktorý je navyše dosť nešťastne riešený," poukázal v tejto súvislosti na jeho umiestnenie neďaleko obytnej zóny. "Na to, aby park ožil, je potrebné doň priniesť pracovné príležitosti," zdôraznil.

Spomenul aj nevysporiadané pozemky pod ním, na čo môže mesto často doplatiť a preto je podľa neho dôležité toto negatívum odstrániť a doriešiť tiež dostupnosť sietí. "Chcem čo najčastejšie byť práve tam, kde sa všetko deje, to znamená v Bratislave, na ministerstvách. Keď chceme niečo dosiahnuť pre ľudí, tak za tým musíme ísť a nečakať, či k nám naozaj niekto príde," poznamenal.

Vranov nad Topľou potrebuje podľa jeho ďalších slov dýchať nielen zeleňou, ale aj životom. "Potrebujeme vytvoriť športoviská, cyklochodníky," povedal Šesták s tým, že na tieto aktivity treba využívať viac financií z eurofondov. V oblasti komplexnosti služieb poukázal aj na okrajové časti mesta, na ktoré sa podľa neho v poslednom období zabúdalo. Ako pokračoval, Vranov nad Topľou si zaslúži viac aj v oblasti bezpečnosti, mestská polícia musí slúžiť ľuďom a nemá byť len preto, aby sa jej činnosť zúžila na vyberanie parkovného. Podľa neho sa musí zmeniť informovanosť nielen občanov, ale aj mestského zastupiteľstva.

"O podpore Igora Šestáka rokujeme aj s ďalšími opozičnými a demokratickými stranami," informoval na piatkovej tlačovej konferencii podpredseda KDH Pavol Zajac, ktorý sa na nej zúčastnil spolu s predsedom Prešovského samosprávneho kraja a podpredsedom KDH Milanom Majerským.

Šesták je zatiaľ prvým oficiálnym kandidátom na post primátora Vranova nad Topľou. Súčasná hlava mesta Ján Ragan zatiaľ kandidatúru neohlásila.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.