< sekcia Regióny

VIDEO:OBROVSKÝ HAZARD: Opitý kamionista išiel na diaľnici v protismere

Kamionista v protismere na D1. Foto: Reprofoto PZ SR

Policajti 55-ročnému Alexandrovi M. z okresu Bardejov na mieste odobrali vodičský preukaz a odviedli ho do cely policajného zaistenia.

Bratislava 11. októbra (TASR) - Uplynulú stredu vo večerných hodinách jazdil po diaľnici D1 kamión v protismere. Policajti, ktorých na to upozornila verejnosť, zabránili, aby vodič pokračoval v jazde a zadržali ho. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Polícia pri preverovaní podnetu od občanov spozorovala kamión na úrovni zjazdu na Domkársku ulicu. Na výzvu na zastavenie nereagoval. "Policajti kamión predbehli a služobným motorovým vozidlom zablokovali, aby mu zabránili v pokračovaní v jazde. Následne bol vodič podrobený vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. Počas nej mu bola nameraná hodnota 1,9 promile alkoholu," opísala Slamková.

Policajti 55-ročnému Alexandrovi M. z okresu Bardejov na mieste odobrali vodičský preukaz a odviedli ho do cely policajného zaistenia. "V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na dva roky až päť rokov," doplnila Slamková.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.