< sekcia Regióny

V Červenom Kláštore namerali v noci mínus 23 stupňov Celzia

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Nízke teploty budú na severe pretrvávať do 23. januára a očakávaná teplota vzduchu by mala v noci dosiahnuť minimálne -20 až -22 stupňov Celzia.

Bratislava 22. januára (TASR) – V noci z pondelka na utorok zaznamenali meteorológovia -23 stupňov Celzia, čo je najnižšia teplota tejto zimy. Stalo sa tak v Červenom Kláštore na Zamagurí v okrese Kežmarok. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

"Počas minulej noci boli na Slovensku na väčšine územia ideálne podmienky na pokles teploty. Boli sme v chladnom vzduchu a pri bezvetrí alebo slabom vetre bolo väčšinou jasno alebo takmer jasno.

Navyše najmä na severe územia máme lokality, v ktorých je dostatočne hrubá snehová pokrývka a táto skutočnosť ešte zvýrazňuje pokles teploty vzduchu v nočných hodinách,"
poznamenal SHMÚ.

Nízke teploty budú na severe pretrvávať do 23. januára a očakávaná teplota vzduchu by mala v noci dosiahnuť minimálne -20 až -22 stupňov Celzia. Na území stredného Slovenska dosiahne teplota vzduchu -15 až -19 stupňov Celzia.