< sekcia Regióny

V Šamoríne postavia materskú školu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Výstavba, za ktorou stojí šamorínsky zbor reformovanej cirkvi na Slovensku, si vyžiada aj výrub približne 50 stromov.

Šamorín 23. apríla (TASR) – V areáli Základnej školy Mátyasa Korvína v Šamoríne začnú v máji stavať materskú školu, ktorej súčasťou budú tiež jasle. Výstavba, za ktorou stojí šamorínsky zbor reformovanej cirkvi na Slovensku, si vyžiada aj výrub približne 50 stromov.

Ako uviedol správca farnosti pre stavebné a organizačné veci Benjamín Baráth, škôlka by mala byť v prevádzke od septembra 2020, bude mať tri triedy s celkovou kapacitou 45 detí a dve triedy jasieľ s kapacitou 30 detí. Zároveň vyjadril ľútosť nad výrubom stromov, avšak podľa jeho názoru neexistuje iné riešenie. Cirkevný zbor ponúkol mestu výsadbu stromov na iných miestach, pokiaľ bude mať o to samospráva záujem.

Materská škola s jasľami mala byť pôvodne v areáli kostola cirkevného zboru. Všetko však zmenil vzácny archeologický objav pozostatkov kostnice z 12. až 13. storočia. Kalvíni preto požiadali mesto o možnosť vybudovať škôlku na náhradnom pozemku. Mestské zastupiteľstvo nakoniec súhlasilo s odpredajom pozemku a s výstavbou v areáli základnej školy.