< sekcia Slovensko

Advokátska komora poskytne bezplatnú právnu pomoc v 12 mestách

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Najčastejšie sa ľudia radia vo veciach pozemkového práva, susedských vzťahov, vyživovacej povinnosti k maloletým a úprave práv a povinností k maloletým po rozvode.

Bratislava 23. apríl (TASR) – Záujemcovia o bezplatnú právnu pomoc sa budú môcť v stredu 24. apríla obrátiť na Slovenskú advokátsku komoru (SAK) počas Dňa advokácie. TASR o tom informovala hovorkyňa SAK Alexandra Donevová.

Každoročná akcia, počas ktorej budú občanom radiť advokáti, sa bude tento rok konať v 12 mestách - Banská Bystrica (mestský úrad), Bratislava (sídlo SAK), Dunajská streda (budova obchodno-informačného centra), Košice (kancelária SAK), Michalovce (budova mestskej polície), Nitra (mestský úrad), Poprad (mestský úrad), Prešov (mestský úrad), Rožňava (radnica), Trenčín (mestský úrad), Trnava (bývalá budova Tatraskla) a Žilina (mestský úrad).

Prípadní záujemcovia sa môžu prísť radiť medzi 9.00 až 14.00 h. Právna pomoc spočíva najmä v "podaní prvotnej právnej rady a usmernení, akým spôsobom by mal ten, kto sa prišiel poradiť, vo svojej životnej a právnej situácii postupovať," spresnila Donevová.

Advokáti budú počas akcie radiť záujemcom o právnu pomoc v každej právnej oblasti. Najčastejšie sa ľudia radia vo veciach pozemkového práva, susedských vzťahov, vyživovacej povinnosti k maloletým a úprave práv a povinností k maloletým po rozvode.