< sekcia Slovensko

VIDEO: KAŽIMÍR: F. Imrecze skončí vo finančnej správe budúci týždeň

Na snímke prezident finančnej správy SR František Imrecze počas brífingu po skončení zasadnutia Výboru NR SR pre financie a rozpočet, na ktorom oznámil svoju rezignáciu 19. septembra 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

Minister financií má už pomerne jasnú predstavu, kto by týmto dočasným nástupcom na poste šéfa finančnej správy mal byť.

Bratislava 20. septembra (TASR) - František Imrecze sa vzdá svojej funkcie prezidenta finančnej správy listom, ktorý doručí ministrovi financií Petrovi Kažimírovi (Smer-SD) vo štvrtok popoludní. Vo svojej funkcii skončí budúci týždeň. Kažimír následne dočasne poverí vedením finančnej správy niekoho z vnútra inštitúcie.

Podľa vlastných slov má už pomerne jasnú predstavu, kto by týmto dočasným nástupcom na poste šéfa finančnej správy mal byť. Nemá však zatiaľ súhlas z druhej strany, jeho meno preto ešte nezverejní. Nebude ním však riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovít Makó.Imrecze by mal posledný týždeň vo funkcii podľa Kažimíra využiť na rozlúčenie sa s inštitúciou, ako aj pracovné cesty a už skôr avizované rokovanie s predstaviteľmi Europolu a Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF). "Dohodli sme sa, že Imrecze od dnešného dňa nebude zaväzovať finančnú správu navonok, v personálnych ani ďalších rozhodnutiach," zdôraznil minister.

V súvislosti so správou OLAFu o údajných colných podvodoch vo výške stoviek miliónov eur Kažimír upozornil, že táto záležitosť ešte nie je ukončená. "Potvrdzujem, že stále neexistuje žiadne formálne konanie Európskej komisie voči Slovensku z hľadiska nejakého dorubu cla, v žiadnej hodnote," konštatoval. Ak by sa však EK predsa len rozhodla postupovať formou vymáhania cla od Slovenska aj ďalších krajín EÚ, ktoré sú zisteniami OLAF dotknuté, budeme sa podľa Kažimíra brániť na súde.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.