< sekcia Slovensko

Exposlanca KDH zrazilo auto, leží v nemocnici v umelom spánku

Na archívnej snímke bývalý poslanec KDH Pavol Minárik. Foto: TASR - Martin Baumann

Podľa medializovaných informácií leží Pavol Minárik po nehode v umelom spánku v nemocnici na bratislavských Kramároch.

Bratislava 22. januára (Teraz.sk) - Bývalého poslanca KDH Pavla Minárika zrazilo vo štvrtok v Petržalke auto. Informuje o tom cas.sk.

Incident sa mal stať keď išiel za priateľmi na pivo. Podľa medializovaných informácií leží Minárik po nehode v umelom spánku v nemocnici na bratislavských Kramároch, kde ho po nehode previezla záchranka.

"Náš dobrý priateľ Pavol Minárik utrpel pred dvoma dňami ťažké zranenie, keď ho zrazilo auto. Jeho stav je vážny. Prosíme o modlitby za záchranu jeho života a za jeho uzdravenie," napísal 20. januára na sociálnej sieti Vladimír Palko.


.

RNDr. Pavol Minárik sa narodil 25. júna 1957 v Bratislave. Je absolventom vysokoškolského štúdia teórie systémov a operačnej analýzy na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Pracoval ako programátor-analytik v Ústave veterinárnych informácií a osvety na Štátnej veterinárnej správe. V rokoch 1993-1994 bol projektantom a analytikom v Národnom centre pre informatiku.

Na regionálnej politickej scéne pôsobil ako poslanec Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava Petržalka (1990-1994), poslanec Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislava (1994-1998). V tomto období bol súčasne zástupcom starostu mestskej časti Bratislava-Petržalka. Poslancom mestského zastupiteľstva a predsedom poslaneckého klubu sa stal v roku 1998. V rokoch 1999-2002 bol I. námestníkom primátora hlavného mesta SR Bratislava a riadil rezort finančnej stratégie, rozvoja mesta a výstavby.

Od roku 1990 bol Pavol Minárik členom KDH, v roku 1997 sa stal predsedom Okresného centra (OC) KDH. V apríli 1999 ho zvolili za podpredsedu KDH pre komunálnu politiku. V tejto funkcii ho potvrdili aj nasledujúce snemy KDH (v roku 2000, 2001 a 2003).

Od roku 2002 bol Pavol Minárik poslancom NR SR za KDH a bol členom Výboru NR SR pre hospodárstvo, privatizáciu a podnikanie a predsedom klubu poslancov KDH. Po parlamentných voľbách 2006 bol podpredsedom Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií a predsedom Výbor NR SR pre kultúru a médiá. 21. februára 2008 oznámil Minárik, spoločne s Vladimírom Palkom, Rudolfom Bauerom a Františkom Mikloškom odchod z KDH. Zároveň vystúpil z poslaneckého klubu KDH a zaradil sa medzi nezávislých poslancov a vzdal sa funkcie člena Výboru pre nezlučiteľnosť funkcií. V júni 2008 bol odvolaný z funkcie predsedu Výboru pre kultúru a médiá.

Pavol Minárik sa stal členom prípravného výboru novej politickej strany Konzervatívni demokrati Slovenska, ktorá bola zaregistrovaná na ministerstve vnútra 22. júla 2008.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.