< sekcia Slovensko

Grendel: Rokovanie brannobezpečnostného výboru by malo byť verejné

Gábor Grendel Foto: TASR/Martin Baumann

Verejnosť by podľa neho mala vidieť na vlastné oči, ako bude ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) vysvetľovať svoje kroky v kauze únosu vietnamského občana.

Bratislava 8. augusta (TASR) – Štvrtkové (9.8.) rokovanie Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť by podľa poslanca NR SR Gábora Grendela (OĽaNO) malo byť verejné. Verejnosť by podľa neho mala vidieť na vlastné oči, ako bude ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) vysvetľovať svoje kroky v kauze únosu vietnamského občana.

"Pred štyrmi mesiacmi, keď kauza únosu vietnamského občana vypukla, sme sa všetci opoziční členovia Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť správali konštruktívne a korektne. Akceptovali sme, že vypočutie ministerky vnútra a policajného prezidenta bude neverejné. Dnes sa ukazuje, že to bola chyba," tvrdí poslanec za OĽaNO a člen brannobezpečnostného výboru, podľa ktorého neexistuje dôvod na to, aby sa štvrtkové rokovanie odohrávalo za zatvorenými dverami.

"Na začiatku preto požiadam predsedu výboru, aby bolo rokovanie verejné. Ak to však odmietne, predložím to ako procedurálny návrh, aby o tom hlasovali všetci prítomní členovia výboru," pokračoval Grendel.

Predseda výboru Anton Hrnko (SNS) reagoval, ak sa chcú opoziční poslanci dozvedieť dôležité informácie, rokovanie musí byť bez verejnosti a médií. "Ale ak chcú 'teátro', tak môže byť verejný," poznamenal s tým, že sa prispôsobí rozhodnutiu väčšiny poslancov na výbore.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.