< sekcia Slovensko

Iniciatíva Chceme veriť volá po nestrannom ministrovi vnútra

Na snímke portrét zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Foto: TASR - Jakub Kotian

Novou ministerkou vnútra bude štátna tajomníčka rezortu vnútra Denisa Saková, ktorú nominoval Smer-SD.

Bratislava 24. apríla (TASR) - Iniciatíva Chceme veriť volá po nestrannom ministrovi vnútra. Osoby, ktoré mala strana Smer-SD doposiaľ ako možných kandidátov na post ministra menovať, nemôžu podľa nich obnovovať dôveru občanov, ani dohliadať nad výberom nového policajného prezidenta.

Nominácie strany Smer-SD sú podľa Zuzany Wienk z iniciatívy Chceme veriť fackou občanom Slovenska a tiež rodinám zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. "Politická moc vôbec nepochopila, čo sa v tejto krajine stalo," konštatovala. Ján Kuciak podľa nej umrel pre to, čo odhalil a jeho práca siahala príliš vysoko k súčasným aj bývalým mocenským špičkám strany Smer-SD, a preto je táto strana podľa nej "v neznesiteľnom konflikte záujmov".

Podľa ďalšieho člena iniciatívy Pavla Sybilu sú všetky zverejnené mená na post ministra vnútra nedôveryhodné a nedôveryhodný je aj celý proces výberu na tento post. Členovia iniciatívy, v ktorej sú aj zástupcovia študentov z iniciatívy Nie je nám to jedno a niektorých ďalších občianskych združení, zároveň apelovali na koaličných partnerov strany Smer-SD, aby ovplyvnili tento výber.

Novou ministerkou vnútra bude štátna tajomníčka rezortu vnútra Denisa Saková, ktorú nominoval Smer-SD. V utorok popoludní ju prijme prezident SR Andrej Kiska.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.