< sekcia Slovensko

P. Pellegrini bude s japonským premiérom rokovať aj o investíciách

Na archívnej snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini. Foto: TASR/Jakub Kotian

Japonsko patrí medzi významných investorov na Slovensku, keďže tu pôsobí viac ako 60 japonských spoločností, ktoré zamestnávajú 13.000 ľudí.

Bratislava 23. apríla (TASR) - Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) bude s japonským premiérom počas jeho historicky prvej návštevy Slovenska diskutovať o posilnení vzájomnej spolupráce v hospodárskej a investičnej oblasti, ale aj vo vede a v technike. V utorok o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

"Japonsko patrí medzi významných investorov na Slovensku, keďže tu pôsobí viac ako 60 japonských spoločností, ktoré zamestnávajú 13.000 ľudí. Vo februári tohto roka vstúpila do platnosti dohoda o hospodárskom partnerstve medzi EÚ a Japonskom, ktorá pre slovenských exportérov predstavuje príležitosť presadiť sa na japonskom trhu," pripomenul úrad.

Po bilaterálnom rokovaní s Pellegrinim sa japonský premiér Šinzó Abe zúčastní na samite predsedov vlád krajín V4. Témou tohto rozšíreného formátu bude zintenzívnenie spolupráce krajín Vyšehradskej štvorky s Japonskom. Stretnutie na Bratislavskom hrade sa koná 25. apríla, deň pred samitom Európskej únie s Japonskom v Bruseli.