< sekcia Slovensko

Premiér: Stretnutie Trumpa a Kim Čong-una bolo historickou udalosťou

Americký prezident Donald Trump (vpravo) a severokórejský líder Kim Čong-un kráčajú počas historického summitu v blízkosti hotela Capella na singapurskom ostrove Sentosa 12. júna 2018. Foto: TASR/AP

Podľa neho však Slovensko vníma stretnutie týchto dvoch lídrov ako dobrý základ pre pokračovanie procesu, na konci ktorého bude nastolenie trvalého mieru na Kórejskom polostrove.

Bratislava 14. júna (TASR) - Nedávne stretnutie prezidenta USA Donalda Trumpa so severokórejským vodcom Kim Čong-unom v Singapure bolo historickou udalosťou, a aj keď jeho výsledkom bola len politická deklarácia, je to úspech. Počas parlamentnej Hodiny otázok to odkázal premiér Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorého odpoveď pre neprítomnosť prečítal podpredseda vlády Richard Raši (Smer-SD).

"Bol to historický medzník. Odzbrojovacím summitom väčšinou predchádzajú dlhé prípravné expertné rokovania, čo sa v tomto prípade nestalo. Viacero potrebných elementov ďalšieho odzbrojovacieho procesu je preto nejasných. Realisticky sa však od summitu viac čakať nedalo," uviedol Pellegrini.Podľa neho však Slovensko vníma stretnutie týchto dvoch lídrov ako dobrý základ pre pokračovanie procesu, na konci ktorého bude nastolenie trvalého mieru na Kórejskom polostrove.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.