< sekcia Slovensko

Horskí záchranári pomáhali v oblasti Hrebienka trom turistom

Príslušníci Horskej záchrannej služby (HZS), archívna snímka. Foto: Facebook - Horská záchranná služba

V podvečerných hodinách sa s HZS skontaktovala matka 7-ročného dieťaťa, ktoré počas sánkovania narazilo hlavou do steny budovy hornej stanice pozemnej lanovky na Hrebienku.

Vysoké Tatry 1. januára (TASR) - Prvý januárový deň popoludní mali horskí záchranári z Vysokých Tatier tri výjazdy do oblasti Hrebienka. Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke informovala, že v prvom prípade pomáhali 31-ročnému poľskému turistovi, ktorý si po pošmyknutí a páde poranil hornú končatinu pri Rainerovej útulni.

Po ošetrení a zafixovaní bol transportovaný do Starého Smokovca a odtiaľ so záchranármi HZS pokračoval do popradskej nemocnice na ďalšie ošetrenie.

V krátkom čase privolali horských záchranárov ku Rainerovej útulni opäť. Tentoraz ostala po pošmyknutí otrasená 29-ročná slovenská turistka. Po prvotnom ošetrení ju za pomoci štvorkolky previezli záchranári HZS do Starého Smokovca. Po zlepšení stavu pokračovala v sprievode známych.

V podvečerných hodinách sa s HZS skontaktovala matka 7-ročného dieťaťa, ktoré počas sánkovania narazilo hlavou do steny budovy hornej stanice pozemnej lanovky na Hrebienku. Dieťaťu na mieste ošetrili poranenie a následne transportovali do Starého Smokovca, kde si ho vyzdvihli rodičia.