< sekcia Slovensko

Žiga: Premiér by bol hypoteticky vynikajúcim predsedom Ústavného súdu

Na archívnej snímke Peter Žiga. Foto: TASR Dano Veselský

Minister hospodárstva Peter Žiga reagoval na medializovanú informáciu, že premiér údajne uvažuje o kandidatúre na Ústavný súd a spája ju s pozíciou predsedu tohto súdu.

Bratislava 14. februára (TASR) – Premiér Robert Fico (Smer-SD) by bol hypoteticky vynikajúcim predsedom Ústavného súdu SR. Uviedol to podpredseda vládnej strany Smer-SD a minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý si však vie Fica veľmi dobre predstaviť aj ako mimoriadne dobrého a schopného predsedu novej Európskej komisie.

Žiga reagoval na medializovanú informáciu, že premiér údajne uvažuje o kandidatúre na Ústavný súd a spája ju s pozíciou predsedu tohto súdu. Takéto úvahy sú podľa jeho slov „úplne zbytočné špekulácie“.

„Ale čisto hypoteticky, tak ako som presvedčený, že by bol premiér Robert Fico vynikajúcim predsedom Ústavného súdu, rovnako si ho viem veľmi dobre predstaviť aj ako mimoriadne dobrého a schopného predsedu novej Európskej komisie,“ uviedol minister pre TASR.

Žiga sa vyjadril aj k otázke opätovnej kandidatúry prezidenta SR Andreja Kisku. „Čo sa týka úvah o odchode pána prezidenta, je okolo toho zbytočne veľa špekulácií,“ myslí si Žiga. „Som presvedčený, že keď pán prezident usúdi, že nastal vhodný moment, určite bude konať zodpovedne a bude o svojom rozhodnutí verejnosť informovať,“ doplnil.

Denník N v piatok (9.2.) priniesol informáciu, že podľa viacerých od seba nezávislých zdrojov z vládnych aj opozičných strán zvažuje Fico svoju kandidatúru na sudcu Ústavného súdu SR a spája ju s pozíciou predsedu súdu. Fico zatiaľ kandidatúru nepripúšťa. "Mojou ambíciou je, a už som to niekoľkokrát zdôraznil, doviesť stranu Smer k piatemu víťazstvu vo voľbách a k štvrtej účasti vo vláde," zareagoval podľa Denníka N na otázku, či zvažuje kandidatúru.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.