< sekcia Slovensko

Minulý týždeň zahynuli na železničných tratiach dvaja ľudia

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Okrem toho sa za posledných sedem dní podarilo zadržať viacero osôb pohybujúcich sa v koľajisku.

Bratislava 28. mája (TASR) - Na tratiach Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) došlo počas uplynulého týždňa k trom zrážkam vlaku s osobou. Dve z nich, v úseku Bernolákovo – Senec a na železničnej stanici Bratislava-Vajnory, boli smrteľné. V oboch prípadoch išlo o samovraždu. Nákladný vlak v úseku Považská Teplá – Považská Bystrica zrazil ženu zjavne pod vplyvom alkoholu, k jej viditeľnému zraneniu však nedošlo. TASR o tom informovali zo ŽSR.

Vplyvom týchto zrážok došlo k meškaniu 16 vlakov osobnej dopravy. Na bratislavskej Hlavnej stanici objavili v stredu (23.5.) v priestoroch vestibulu na poschodí mŕtvolu muža nezistenej totožnosti. Minulý týždeň na priecestiach v správe ŽSR došlo k jednej zrážke vlaku s vozidlom, v úseku Maňa – Vráble na nezabezpečenom priecestí.

"Pred železničným priecestím si musia počínať vodiči vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčiť, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie," upozorňujú ŽSR.

Za posledných sedem dní sa podarilo zadržať viacero osôb pohybujúcich sa v koľajisku. Skokom pod vlak sa pokúšala vziať si podľa železničiarov život žena na zastávke Fiľakovo. Osoba so samovražednými úmyslami bola ohlásená aj v železničnej stanici Bernolákovo a ďalšia v priechodnom priereze koľaje v úseku Čečejovce – Veľká Ida.

"Spomenuté osoby sa podarilo, našťastie, zadržať. Okrem týchto prípadov došlo ešte k niekoľkým ďalším, keď sa v koľajisku zdržiavali neoprávnené osoby a tým ohrozovali svoju bezpečnosť a plynulosť dopravy," podotkli ŽSR.