Slovensko

Kováčik tvrdí, že jeho pôžička bola v súlade s platnou právnou úpravou

Špeciálny prokurátor potvrdil, že mu v septembri 2017 fyzická osoba – rodinný príslušník, poskytla finančnú pôžičku.,aktualizované 

Počasie úradovalo, dvom turistkám pomáhali horskí a leteckí záchranári

Záchranári v tejto súvislosti vyzývajú turistov, aby nepodceňovali podmienky, ktoré momentálne panujú na horách.

Komora navrhne pri novej voľbe kandidátov na ÚS kvalitných odborníkov

Slovenská advokátska komora upozorňuje, že je v záujme všetkých občanov, aby bol najvyšší orgán súdnictva a kontroly ústavnosti plne funkčný.

Epidemiológovia zaznamenali v Banskobystrickom kraji osýpky aj žltačku

V okrese Brezno sa zasa vyskytlo ochorenie na vírusovú hepatitídu typu A u dospelej ženy, ktorá sa vrátila z Afriky. Epidemiológovia ochorenie vykazujú ako importovanú nákazu.

Rezort školstva chce spolupracovať so Svetovou bankou

Spolupráca sa má podľa rezortu orientovať najmä na témy auditu vedy, výskumnej infraštruktúry na Slovensku a kvality vysokoškolského vzdelávania.

Zbor väzenskej a justičnej stráže má fungovať elektronicky

Informačný systém bude tiež posilňovať bezpečnosť ústavov napríklad kamerami, ktoré budú mať dozorcovia na uniformách. Mal by sa tým znížiť počet incidentov voči nim.

Termín procesu s exriaditeľom SIS Ivanom L. ešte stále nie je vytýčený

V tomto čase stále prebieha štúdium rozsiahleho spisového materiálu prísediacimi sudcami v senáte. Až po jeho ukončení môže pristúpiť senát k ďalším procesným úkonom v zmysle Trestného poriadku.

Nemci, ktorí sa zúčastnili na výsluchoch v kauze únosu, odcestovali

K únosu vietnamského podnikateľa a funkcionára tamojšej komunistickej strany Trinh Xuan Thanha z Berlína do Vietnamu malo dôjsť v júli 2017.

NKÚ: Opatrenia v oblasti odpadov sú málo efektívne

Nedostatky úrad zistil aj vo výkazníctve obcí. Ako dôvod uvádza, že neexistuje kontrolný mechanizmus na overenie údajov.

P. Pellegrini: Polícia nebude nad nikým držať ochrannú ruku

Premiér nebude tolerovať, ak štátny orgán nevie rozhodnúť na základe listu vlastníctva alebo nájomnej zmluvy, kto má alebo nemá poberať dotácie. ,aktualizované 

L. Parízek opätovne viedol diskusie o finančnej budúcnosti OBSE

Štátny tajomník L. Parízek potvrdil odhodlanie Slovenska urobiť maximum pre nájdenie riešenia na zabezpečenie fungovania organizácie a jej misií.

Úrad zdravotníctva eviduje od januára celkovo 67 prípadov osýpok

Veľká časť ochorení sa podľa úradu vyskytuje u detí, ktoré ešte vzhľadom na vek nemohli byť očkované. ,aktualizované 

Voči plastickému chirurgovi Yasinnovi G. sú v SR tri konania

Yassine G., vystupujúci ako plastický chirurg, pôsobil po odchode zo SR v nemocnici vo štvrti Meidling. Na súde povedala poškodená 24-ročná Rana A., že muž jej operoval prsia bez celkovej narkózy.

Prezident odobril, že whistleblowerov bude chrániť nový úrad

Nový zákon pritom priznáva možnosť ochrany aj pre blízku osobu oznamovateľa, ak je v pracovnoprávnom vzťahu k tomu istému zamestnávateľovi ako samotný whistleblower.

Politológovia vidia v premiérovej reakcii zodpovedné gesto aj rozkol

Politológ Daniel Kerekeš naopak upozorňuje, že môže ísť o strategický ťah smerom k verejnosti, respektíve hru na dobrého a zlého policajta.

Prezident odobril nové pravidlá pri vypĺňaní majetkových priznaní

Do zoznamu osôb, ktoré podávajú výboru pre nezlučiteľnosť funkcií majetkové priznania, pribudnú napríklad aj zástupcovia firiem s majoritnou účasťou štátu vrátane ich dcérskych spoločností.

A. Kiska podpísal zákon zavádzajúci nové úlohy Vojenskej polície

Po novom má Vojenská polícia chrániť lietadlá vo vojenských službách, riadiť premávku vozidiel zahraničných ozbrojených síl na území Slovenska či plniť úlohy na základe medzinárodných zmlúv.

Prezident podpísal novelu, ktorá umožní mladomanželom žiadať o pôžičku

Novela zákona o Štátnom fonde rozvoja bývania z dielne koaličného Mosta-Híd má začať platiť od 1. júla tohto roka.

Súd vytýčil termín odvolacieho konania s podnikateľom Ladislavom B.

Podnikateľ Ladislav B. je vinný zo spáchania zločinu neodvedenia dane a poistného, za čo dostal nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia.