Slovensko

Kataster previedol budovu GlanceHouse späť na CDI na pokyn prokuratúry

Na internete figuruje stále ako vlastník spoločnosť Gapeja, ktorá je v konkurze. Prvý námestník GP Ladislav Tichý potvrdil, že dal pokyn na spätný prevod. Pochybil vraj kataster.

Pilíšski Slováci stále nemajú kľúče k novému domu Slovákov v Mlynkoch

Vlastníkom nehnuteľnosti a prevádzkovateľom Strediska pilíšskych Slovákov, ktoré slávnostne otvorili 2. októbra slovenský premiér Robert Fico a predseda maďarskej vlády Viktor Orbán, je CSS.

V.MEČIAR: Boli sme najprosperujúcejšia ekonomika strednej Európy

Do volieb v roku 1998 bolo zo zahraničia investovaných veľa peňazí. Rozhodujúcu úlohu nezohrali domáce sily, ktoré sa tu, trpaslíci, považujú za obrov, povedal V. Mečiar.

Slováci v Maďarsku: Nový volebný zákon nás znevýhodňuje

Z reforiem, ktoré sa uskutočňujú v Maďarsku, sa aj ďalšie dotýkajú slovenskej národnostnej menšiny, pričom najcitlivejšou je reforma školstva.

S problémom HIV/AIDS pomáhajú vo svete bojovať aj Slováci

Psychosociálna pomoc a práca s mentálnym zdravím HIV pozitívneho dieťaťa alebo dospelého je neoddeliteľnou súčasťou liečby.

Slováci patria medzi najväčších pesimistov v EÚ

Kým v niektorých štátoch Európy, ako Veľká Británia či Švédsko, spokojnosť so životom s pribúdajúcim vekom narastá, na Slovensku je to naopak.

Eduard Kukan si nevie predstaviť spoločnú európsku vládu

Je však toho názoru, že únia má mať v závažných zahraničnopolitických otázkach jednotné stanovisko.

Výsledky projektu Obraz rómskej ženy hovoria o rodovej nerovnosti

Občianske združenie Quo Vadis realizovalo projekt počas posledných 18 mesiacov. V rómskych komunitách vládne rodová nerovnosť, ženy sú závislé od svojich partnerov.

OTP BANKA: Pohľadávku v súvislosti s GlanceHouse bude riešiť dôsledne

Nehnuteľnosť GlanceHouse v Bernolákove blokoval na katastri Úrad špeciálnej prokuratúry pre spor medzi bývalými spoločníkmi developérskej firmy.

Polícia ukončila vyšetrovanie streľby v Hurbanove

Policajti približne hodinu po streľbe lokalizovali strelca v priestoroch rodinného domu primátorky Margity Zemkovej na Agátovej ulici.

Nestrápňujte sa, odkazuje M. Číž pravici

Na Čížovo vystúpenie reagovalo viacero poslancov opozície, medzi nimi aj šéf liberálov Richard Sulík a poslanec SDKÚ-DS Ľudovít Kaník.

V pondelok 3. decembra začne vysielať internetové rádio Rusyn FM

Vysielanie sa začne dvojhodinovým blokom reportáží, ankiet a informácií.

V Slovenskom syndikáte novinárov sa menia funkcie

Doterajší predseda Peter Kubínyi sa vzdal funkcie na 18. zasadnutí Predstavenstva SSN 23. októbra. Jeho rozhodnutie vzalo predstavenstvo na vedomie.

E. Kukan sa zastal I. Gašparoviča: Nie je prvý, ktorému sa to stalo

Spôsob, ako sa niečomu podobnému vyhnúť v budúcnosti, vidí Kukan v dôkladnej príprave na každú návštevu a preštudovaní podkladov, ktoré píšu odborníci.

Eduard Kukan kandidovať v prezidentských voľbách nebude

Doteraz jediným oficiálnym kandidátom na post najvyššieho predstaviteľa štátu v roku 2014 je zakladateľ Dobrého anjela a finančník Andrej Kiska.

Ľ. Blaha odporúča SDKÚ-DS odchod z parlamentu

Vy ste tak padli na dno, že už radšej choďte preč z parlamentu, lebo sa tu budete len stále strápňovať," vyhlásil Blaha v diskusii k zmenám v daňovom systéme.

R. Sulík chce od P. Ondeka, aby informoval o rokovaní s vládou

Sulík sa domnieva, že vláda a odborári hrajú s učiteľmi a občanmi v posledných dňoch podivnú hru.

J. Brocka: Smer-SD nie je priateľom chudobných

Poslanci vládneho Smeru-SD sa do diskusie o návrhu novely zákona dnes zatiaľ zapojili pozmeňujúcim návrhom Ladislava Kamenického. Ten navrhol odsun zmien v asignačnej dani o jeden rok.

Odborári štrajk neobnovili, nevylúčili však bojkot maturít

Štrajk zostáva prerušený. V ďalších dňoch napriek tomu nebudú učiť niektoré školy, ktoré sklamalo rozhodnutie odborárov o prerušení štrajku. ,aktualizované 

Na Slovensku bude dnes oblačno, miestami prehánky, i snehové

Teploty 2 až 7 stupňov Celzia.