Slovensko

RTVS sprísnila podmienky čerpania koprodukčného vkladu na film Generál

Koprodukčný partner musí do 31. októbra 2018 zdokladovať krytie svojho spolufinancovania. Ak tak neurobí, je RTVS oprávnená odstúpiť od koprodukčnej zmluvy.

J. Čižnár mieni v kauze únosu Vietnamca zbaviť mlčanlivosti 44 ľudí

Výsluchy prebiehajú. Poradie výsluchov si určia tí, ktorí to vykonávajú, povedal generálny prokurátor. Požiadal v tejto súvislosti o trpezlivosť.,aktualizované 

Nemecko nechce podľa Čižnára spoločný vyšetrovací tím v kauze únos

Správu budeme aktualizovať. ,aktualizované 

Smer-SD odporúča SaS vyzývať na vrátenie mandátu vlastných poslancov

Predstavitelia strany SaS sa bez akýchkoľvek dôkazov stávajú vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami v jednej osobe, uviedol hovorca Smeru-SD Ján Mažgút.

VIDEO: V ZOO predstavili mláďa ohrozeného leoparda cejlónskeho

Mláďa sa narodilo chovnému páru – samici Nimali a samcovi Wanjovi.,aktualizované 

Do súťaže Košický zlatý poklad sa prihlásilo 161 piesní

Hlavným zámerom pesničkovej súťaže je prezentácia a propagácia mladých talentovaných autorov a interpretov pôvodnej slovenskej populárnej hudby.

Uvoľnenie cesty zdravotníkom môže zachrániť ľudský život

Odborníci odporúčajú, že v prípade začutia zvuku sirény je najdôležitejšie zachovať pokoj. Nevhodné je prudké brzdenie, rovnako ako pridávanie plynu či odbočovanie.

Počet kolapsov z tepla opäť stúpol, záchranári ošetrili 63 ľudí

Zdravotnícki záchranári apelujú na ľudí, aby sa počas horúčav od 11. do 15. h zdržiavali v interiéri a dodržiavali dostatočný pitný režim.

ZÁZNAM: Brífing generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára

Pozrite si záznam z tlačovej konferencie.,aktualizované 

Laššáková chce z SND fungujúcu a progresívnu štátnu inštitúciu

Ministerstvo pripomína, že riaditeľa SND Chudovského odvolala Laššáková pre preukázanú dlhodobú finančnú stratu a pre pokračujúce predražené inscenácie.

ONLINE: Sledovali sme poslednú rozlúčku s hercom Stanom Dančiakom

S hercom sa rozlúčili jeho kolegovia a priaznivci v budove Slovenského národného divadla, v ktorom roky pôsobil.,aktualizované 

Na príprave nových častí O 5 minút 12 pokračuje RTVS s J. Hajkom

Relácia bude mať, podobne ako tomu bolo v predchádzajúcom období, moderátora, ktorý bude pripravený zaskočiť v prípade potreby.

Slovensko pošle do irackého Mósulu humanitárnu pomoc

Konvoj s pomocou vyrazí v stredu (15.8.) z logistickej základne Ministerstva vnútra SR.

M. Poliačik: Kreditový systém bol od začiatku nastavený chybne

Jeho najväčším problémom je, že kontinuálne vzdelávanie sa stalo biznisom pre úzku skupinu jeho poskytovateľov a drvivá väčšina vzdelávania nemá pre učiteľov žiadnu pridanú hodnotu, povedal poslanec.

R. Kaliňák by mal podľa SaS vrátiť poslanecký mandát

Liberáli poukazujú aj na poslanecký sľub a na potrebu preskúmať, či ho Kaliňák neporušil v tej časti, ktorá hovorí o dodržiavaní ústavy a ostatných zákonov.

Gröhling: Mali by sme upustiť od kreditného systému, má nedostatky

V dnešnom systéme kredity nie sú o zlepšení kvalifikácie, ale o zvýšení platu. Učitelia často absolvujú nepotrebné vzdelávanie len preto, že majú nízky plat a potrebujú si ho zvýšiť, povedal Gröhling.

Kreditový príplatok v školstve by mal platiť sedem rokov

Nový návrh neupravuje platnosť kreditov za absolvované vzdelávanie, a to ani za kontinuálne vzdelávanie absolvované podľa súčasného zákona o pedagogických a odborných zamestnancoch.

Ochranné združenie interpretov Slovenska dostalo od PMÚ pokutu

Protimonopolný úrad vydal 26. júna rozhodnutie, ktorým uložil podnikateľovi Ochranné združenie interpretov Slovenska pokutu vo výške 1000 eur za nepredloženie podkladov v úradom určenej lehote.

Zábojník vyzbieral vyše 20.000 podpisov na prezidentskú kandidatúru

Vyzbieranie potrebného počtu podpisov cez víkend už oznámil poslanec NR SR Milan Krajniak zo Sme rodina. V zbieraní podpisov chce pokračovať, kým ich nezíska zo všetkých regiónov.

Tradičné ANKETY 2018

Pravda návštevníkov www.hospodarskyklub.sk o SR a o svete ?