Sobota 18. máj 2024Meniny má Viola

Arsenal vyhráva 3:0 po polčase nad AC Milánom

Hráč AC Milána Mark Van Bommel (vpravo) zastavuje českého hráča Arsenalu Tomáša Rosického (uprostred) v odvetnom zápase Ligy majstrov v Londýne. Foto: TASR/AP

V utorok sa hrali odvety osemfinále prestižnej futbalovej Ligy majstrov.

Bratislava 6. marca (TASR) - Futbalisti Arsenalu Londýn usilovne kresali postupovú iskierku nádeje po prvom polčase utorňajšej odvety osemfinále Ligy majstrov 2011/2012, keď vyhrávali po 45 minútach hry nad AC Miláno 3:0. Milánčania mali však stále navrch, pretože prišli na Emirates Stadium s komfortnou výhodou, keď prvý zápas vyhrali na San Sire 4:0.

V paralelne hranej druhej osemfinálovej odvete si Zenit Petrohrad na ihrisku Benficy Lisabon neudržal svoj jednogólový náskok z prvého duelu, keď domáci dali priebežne postupový gól a viedli 1:0. V drese hostí nastúpil od úvodu slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan.

polčasové sumáre odvety osemfinále LM 2011/2012:

Arsenal Londýn - AC Miláno 3:0

Góly: 7. Koscielny, 26. Rosický, 43. van Persie (z 11 m). ŽK: Sagna, Gibbs - van Bommel, rozhodoval: Skomina (Slovin.)

zostavy:

Arsenal: Szczesny - Sagna, Vermaelen, Koscielny (44. Djourou), Gibbs - Oxlade-Chamberlain, Song, Rosický, Walcott - van Persie, Gervinho

AC: Abbiati - Abate, Thiago Silva, Mexes, Mesbah - van Bommel, Emanuelson, Nocerino, Robinho - Ibrahimovič, El Shaarawy

Benfica Lisabon - Zenit Petrohrad 1:0

Gól: 45.+1 Pereira. ŽK: Javi Garcia - Aňukov, rozhodoval: Webb (Ang.)

zostavy:

Benfica: Artur - Pereira, Luisao, Jardel, Emerson - Witsel, Javi Garcia, Gaitan, Bruno Cesar - Rodrigo, Cardozo

Zenit: Malafejev - Aňukov, Hubočan, Lombaerts, Criscito - Denisov - Semak, Širokov - Bystrov, Keržakov, Zyrjanov