Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Atlanta zdolala Boston a získala dôležitý triumf v boji o play in

Útočník Atlanty Hawks De'Andre Hunter (12) s Brunom Fernandom (vľavo) a Vitom Krejcim (vpravo) v záverečnej minúte počas druhého polčasu zápasu basketbalovej NBA proti Bostonu Celtics v pondelok 25. marca 2024 v Atlante. Foto: TASR/AP

Boston vyhral prvú štvrtinu 44:22, v polovici druhej svoj náskok ešte zvýraznil (68:38). Domáci sa však nevzdali a dokázali zvrátiť vývoj vo svoj prospech.

New York 26. marca (TASR) - Basketbalisti Atlanty Hawks vyhrali v noci na utorok v zámorskej NBA nad Bostonom Celtics 120:118. Získali tak dôležitý triumf v boji o play in, ich súper už má istý postup a momentálne je najlepší tím súťaže. Domácim sa podaril parádny obrat, keď zmazali 30-bodové manko.

Boston vyhral prvú štvrtinu 44:22, v polovici druhej svoj náskok ešte zvýraznil (68:38). Domáci sa však nevzdali a dokázali zvrátiť vývoj vo svoj prospech. Ich streleckým lídrom bol De'Andre Hunter s 24 bodmi. Tréner Hawks Quin Snyder ocenil neúnavnú podporu domáceho publika, ktorá pomohla jeho tímu k pozoruhodnému víťazstvu. "Ich energia nám skutočne dodala silu. Kedykoľvek sa dostaneme takto na dno, potrebujeme niečo neobvyklé, aby sme sa mohli vrátiť do hry," vyhlásil Snyder. Jeho náprotivok Joe Mazzulla priznal, že jeho tím v závere kondične zaostával: "Je to pre nás dobrá lekcia. Uznanie patrí domácim, že bojovali a otočili zápas. Fyzicky mali navrch. My sme mohli zápas 'zaklincovať', no nezvládli sme to." Bostonu nestačilo ani 37 bodov od Jaysona Tatuma.

Brooklyn Nets ukončili sériu šiestich zápasov bez víťazstva, keď vyhrali 96:88 na palubovke Toronta. S devätnástimi bodmi ich potiahli Dennis Schröder a Trendon Watford. Ich súper nevyhral už jedenásť duelov za sebou. Donte DiVincenzo si 40 bodmi zlepšil kariérové maximum a New Yorku Knicks pomohol k triumfu 124:99 nad posledným tímom ligy Detroitom Pistons.

Ani kombinovaných 65 bodov od Kevina Duranta a Devina Bookera nestačilo Phoenixu na palubovke San Antonia, hostia prehrali 102:104. Obhajcovia z Denveru si upevnili post lídra Západnej konferencie víťazstvom nad Memphisom 128:103, Nikola Jokič nastrieľal 29 bodov.

Slovinec Luka Dončič zaznamenal svoje 19. triple double v sezóne, keď 29 bodmi, 12 doskokmi a 13 asistenciami prispel k triumfu Dallasu na palubovke Utahu 115:105.