< sekcia Šport

Vo finále stovky v Bydgošči triumfy Francúzov Vicauta a Zahiovej

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V mužskej stovke sa tešil z triumfu Francúz Jimmy Vicaut časom 10,35 s pred Talianom Lamontom Marcelom Jacobsom a Nemcom Michaelom Pohlom.

Bydgošč 10. augusta (TASR) - Francúzska atlétka Carolle Zahiová triumfovala v behu na 100 metrov v Superlige majstrovstiev Európy družstiev v poľskej Bydgošči. Disciplínu vyhrala časom 11,31 sekundy pred Britkou Daryll Neitovou (11,33 s) a domácou Ewou Swobodovou (11,35 s).

V mužskej stovke sa tešil z triumfu Francúz Jimmy Vicaut časom 10,35 s pred Talianom Lamontom Marcelom Jacobsom (10,39 s) a Nemcom Michaelom Pohlom (10,55 s).

Finále:



Muži:

100 m:
1. Jimmy Vicaut (Fr.) 10,35 s.
2. Lamont Marcell Jacobs (Tal.) 10,39
3. Michael Pohl (Nem.) 10,55

400 m:
1. Davide Re (Tal.) 45,35 s.
2. Dwayne Cowan (V.Brit.) 46,18
3. Oscar Husillos (Šp.) 46,36

1500 m:
1. Marcin Lewandowski (Poľ.) 3:47,88 min
2. Charlie Grice (V.Brit.) 3:48,35
3. Jakub Holuša (ČR) 3:49,18

400 m prek.:
1. Patryk Dobek (Poľ.) 48,87 s.
2. Ludvy Vaillant (Fr.) 48,98
3. Luke Campbell (Nem.) 49,24

Diaľka:
1. Miltiadis Tentoglou (Gréc.) 8,30 m.
2. Eusebio Caceres (Šp.) 8,02ň
3. Tomasz Jaszczuk (Poľ.) 8,00

Kladivo:
1. Wojciech Nowicki (Poľ.) 78,84 m
2. Quentin Bigot (Fr.) 76,70
3. Mihail Anastasakis (Gréc.) 75,77

Guľa:
1. Michal Haratyk (Poľ.) 21,83 m
2. Tomáš Staněk (ČR) 20,65
3. Frederic Dagee (Fr.) 20,03

4x100 m:
1. Francúzsko (Mouhamadou Fall, Jimmy Vicaut, Mickael-Meba Zeze, Christophe Lemaitre) 38,29 s
2. V. Británia 38,73
3. Nemecko 38,88

Ženy:

100 m:
1. Carolle Zahiová (Fr.) 11,31 s.
2. Daryll Neitová (V.Brit.) 11,33
3. Ewa Swobodová (Poľ.) 11,35

400 m:
1. Justyna Swietyová-Erseticová (Poľ.) 51,23 s.
2. Léa Sprungerová (Švaj.) 51,84
3. Maria Benedicta Chigboluová (Tal.) 52,19

800 m:
1. Renelle Lamotová (Fr.) 2:01,21 min
2. Shelayna Oskanová-Clarková (V.Brit.) 2:01,45
3. Christina Heringová (Nem.) 2:01,77

3000 m:
1. Yolanda Ngarambová (Švéd.) 9:07,67 min
2. Marta Zenoniová (Tal.) 9:08,34
3. Solange Andreia Pereirová (Šp.) 9:09,76

400 m prek.:
1. Zuzana Hejnová (ČR) 55,10 s
2. Anna Ryžykovová (Ukr.) 55,61
3. Joanna Linkiewiczová (Poľ.) 55,67

3000 m. prek.:
1. Gesa Felicitas Krausová (Nem.) 9:36,67 min
2. Irene Sanchezová (Šp.) 9:39,24
3. Rosie Clarková (V.Brit.) 9:39,85

Žrď:
1. Ekaterini Stefanidiová (Gréc.) 4,70 m
2. Marina Kilipková (Ukr.) 4,56
3. Ninon Guillonová-Romarinová (Fr.) 4,46

Trojskok:
1. Paraskewi Papachristouová (Gréc.) 14,48 m.
2. Ana Peleteirová (Šp.) 14,27
3. Ottavia Cestonarová (Tal.) 14,18

Oštep:
1. Alexie Alaisová (Fr.) 63,46 m.
2. Maria Andrejczyková (Poľ.) 63,39
3. Irena Šedivá (ČR) 61,32

4x100 m:
1. Francúzsko (Carolle Zahiová, Orlann Ombissa-D'Zangueová, Estelle Raffaiová, Sarah Richardová) 43,09 s
2. Švajčiarsko 43,11
3. V. Británia 43,46

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.