Slovenskí basketbalisti prehrali v predkvalifikácii s Arménskom 78:92

Na snímke tréner Slovenska Ivan Rudež dáva hráčom pokyny počas predkvalifikačného basketbalového zápasu mužov na MS 2019 A-skupiny Slovensko - Arménsko 12. augusta 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Po prestávke chceli Slováci zvrátiť negatívny vývoj zápasu, ale hneď v úvode inkasovali jedenásť bodov za sebou.

Bratislava 12. augusta (TASR) - Slovenská mužská basketbalová reprezentácia prehrala v stretnutí A-skupiny predkvalifikácie majstrovstiev sveta 2019 v Bratislave s Arménskom 78:92.

Najlepším strelcom tímu trénera Ivana Rudeža bol s 23 bodmi Michal Baťka. Ďalší zápas slovenského výberu je na programe v stredu 16. augusta o 18.00, súperom bude v bratislavskej Hant aréne reprezentácia Bosna a Hercegoviny.
predkvalifikácia MS 2019 - A-skupina:
Slovensko - Arménsko 78:92 (33:46)

zostavy a body:
Slovensko: Baťka 23, Ihring 15, Jones 8, Baldovský a Rančík po 2 (Krajčovič 13, Sedmák 8, Musil 7, Bachan, Fusek, Hlivák a Žiak 0)

Arménsko: Boatright 22, Hess a Fischer po 16, Mkrtychjan 15, Amirčanov 3 (Chrabascz a Tavakaljan po 7, Tatevosjan 4, Yanku 2, Čivičjan a Kochinjan 0)

TH: 27/25 - 26/20, fauly: 26 - 27, trojky: 7 - 10, rozhodovali: Cmikiewicz (Poľ.), Vitkauskas (Lit.), Larsen (Dán.), 700 divákov.
štvrtiny: 22:21, 11:25, 23:23, 22:23

Prvá štvrtina zápasu medzi Slovenskom a Arménskom priniesla vyrovnaný basketbal. Zverencom trénera Ivana Rudeža sa darilo presadzovať z diaľky, hostia ťažili hlavne z priestora pod košom. V koncovke však boli o čosi efektívnejší domáci, prvú 10-minútovku vyhrali najtesnejším možným rozdielom 22:21. Slovákom ušla druhá perióda, zbytočnými chybami dovolili Arménsku dostať sa do bodového trháku. Hostia napokon vyhrávali po dvadsiatich minútach zápasu 46:33.

Po prestávke chceli Slováci zvrátiť negatívny vývoj zápasu, ale hneď v úvode inkasovali jedenásť bodov za sebou. Po tomto úseku sa domáci basketbalisti ako tak pozviechali, Arménsko však už malo komfortný náskok. V záverečnej štvrtine už bolo o víťazovi zápasu rozhodnuté, Slovákom sa podarilo aspoň skorigovať stav duelu na konečných 78:92.