Bayern natiahol víťaznú sériu, Lewandowski rozhodol v nadstavenom čase

Robert Lewandowski Foto: TASR/AP

V sobotňajšom dueli 23. kola najvyššej nemeckej súťaže vyhral na ihrisku VfL Wolfsburg 2:1.

Berlín 17. februára (TASR) - Futbalisti Bayernu Mníchov natiahli víťaznú sériu v Bundeslige už na desať zápasov. V sobotňajšom dueli 23. kola najvyššej nemeckej súťaže vyhrali na ihrisku VfL Wolfsburg 2:1, keď o troch bodoch pre lídra rozhodol v nadstavenom čase z pokutového kopu poľský kanonier Robert Lewandowski.

Bayern prehrával vo Wolfsburgu od 9. minúty po góle Daniela Didaviho, v druhom polčase však dokázal favorit skóre otočiť. V 55. minúte ešte Arjen Robben nepremenil jedenástku, no o desať minút neskôr už vyrovnal Sandro Wagner. Rozhodnutie napokon prišlo v prvej minúte nadstaveného času z kopačky Lewandowského. Úradujúci majster má tak na čele súťaže 21-bodový náskok pred druhým Bayerom Leverkusenom, "farmaceuti" rovnako bodovali naplno, keď triumfovali v Hamburgu 2:1.