Brankár Budaj si udržal v nájazdoch čisté konto

Peter Budaj Foto: TASR/AP

Michal Handzuš svojmu tímu na ľade opäť chýbal.

New York 28. marca (TASR) - V štyroch zápasoch zámorskej NHL v noci na štvrtok zasiahli do bojov dvaja slovenskí hokejisti. Brankár Montrealu Peter Budaj po druhej tretine duelu v Bostone vystriedal Careyho Pricea, v treťom dejstve kryl 14 striel a v predĺžení i nájazdovom rozstrele si udržal čisté konto.

O triumfe Canadiens napokon rozhodol v šiestej sérii Brendan Gallagher. Montreal, ktorý po 40 minútach prehrával 2:4, si vynútil predĺženie deväť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času pri hre 6 proti 4 zásluhou Andreja Markova. Jeho strela putovala do siete od hokejky kapitána Bruins Zdena Cháru, ktorý strávil na ľade polovicu zápasu (29:23 min).

"Vždy je zábavné, keď hráte podobné zápasy. Mali sme dobrý vstup, ale v závere prvej časti hry a v druhej tretine mal navrch súper. Museli sme niečo zmeniť a išiel som do brány napriek tomu, že aj Price chytil niekoľko gólov. Pomohlo to a napokon sme dosiahli vydreté víťazstvo," povedal pre nhl.com Budaj, ktorý vystriedal svojho kolegu Pricea v 41. minúte. "Cítil som sa v bránke skvele, najmä keď sme vyrovnali na 5:5. Po takom obrate túži každý hráč, práve pre takéto stretnutia hráme hokej. V tréningoch na sebe tvrdo pracujem, preto som rád, že som mohol pomôcť svojmu mužstvu."

San Jose v zostave opäť bez Michala Handzuša zvíťazilo nad Anaheimom presvedčivo 4:0. "Žraločí" položili základ svojho úspechu už v úvodnej časti hry, keď do čierneho postupne trafili Joe Pavelski, Patrick Marleau a Brent Burns. Sharks zdolali Anaheim po druhý raz v priebehu troch dní, pričom Ducks ťahajú sériu štyroch prehier. Brankár San Jose Anttu Niemi zastavil všetkých 22 striel a zaknihoval druhý shutout v sezóne. Posledný gól víťazného tímu pridal vo vlastnom oslabení Tommy Wingels.

Už bez svojho dlhoročného kapitána Jarome Iginlu, ktorého vymenili ešte v rovnaký deň do Pittsburghu, nastúpili hokejisti Calgary do súboja proti Coloradu. Absencie lídra tímovej ofenzívy im však nezabránila predĺžiť domácu sériu výhier na osem zápasov potom, čo nad Avalanche uspeli tesne 4:3.

Hokejisti Minnesoty Wild si užívajú klubový rekord. V stretnutí s Phoenixom triumfovali 4:3 po predĺžení a natiahli víťaznú sériu na sedem zápasov. "Kojoti" naopak prežívajú negatívnu šnúru, prehrali posledných sedem duelov. Rozhodujúci gól dal v tretej minúte predĺženia Mikko Koivu.

Výsledky:

CALGARY - COLORADO 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
25. a 33. Cammalleri, 9. Hudler, 13. Begin - 25. McGinn, 30. Landeskog, 53. O'Reilly. Brankári: MacDonald - Varlamov. Strely na bránku: 27:30. Diváci: 19.289.

SAN JOSE - ANAHEIM 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
2. Pavelski, 5. Marleau, 10. Burns, 47. Wingels. Brankári: Niemi - Hiller, strely na bránku: 29:22. Diváci: 17.562.

BOSTON - MONTREAL 5:6 pp a sn (0:1, 4:1, 1:3 - 0:0, 0:1)
24. Hamilton, 28. Marchand, 38. Bergeron, 38. Horton, 52. Seguin - 5. a 44. Ryder, 53. a rozhodujúci nájazd Gallagher, 23. Subban, 60. Markov. Brankári: Rask - Price (40. BUDAJ), strely na bránku: 41:28. Diváci: 17.565.

MINNESOTA - PHOENIX 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
16. Mitchell, 26. Cullen, 60. Suter, 63. M. Koivu - 32. Klinkhammer, 35. Gordon, 42. Stone. Brankári: Bäckström - Labarbera, strely na bránku: 37:27. Diváci: 19.076.