Dánsko si pripísalo štvrté víťazstvo, porazilo Kóreu

Hokejista Kórejskej republiky Michael Swift (vľavo) a brankár Dánska Frederik Andersen v zápase základnej B-skupiny Dánsko - Kórejská republika na MS v ľadovom hokeji v Herningu 12. mája 2018. Foto: TASR/AP

Kórejčania sú naďalej poslední bez zisku jediného bodu.

Herning 12. mája (TASR) - Hokejisti domáceho Dánska vyhrali v zápase B-skupiny MS nad Kórejskou republikou 3:1. Po šiestich zápasoch majú na konte 11 bodov a reálnu šancu na postup do štvrťfinále. Kórejčania sú naďalej poslední bez zisku jediného bodu a so skóre 4:45.

Kórejčania uzavrú svoje účinkovanie v skupine v pondelok od 14.15 proti Nórsku, Dáni budú hrať v utorok od 20.15 proti Lotyšsku.

B-skupina (Herning):

Dánsko - Kórejská republika 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

23. F. Nielsen (D. Nielsen), 33. Jensen (Bjorkstrand), 57. Hardt (F. Nielsen, J. Jensen) - 25. Kim Ki-sung (Kim Sang-wu). Rozhodcovia: Sjoqvist (Švéd.), Gouin - McCrank (obaja Kan.), Lazarev (Rus.), vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10.591 divákov.

zostavy:

Dánsko:
Andersen - Aabo Jensen, O. Lauridsen, S. Lassen, P. Larsen, Jensen, D. Nielsen, Kristensen - Bjorkstrand, F. Nielsen, Bödker - Hardt, Regin, Storm - Nick. Jensen, J. Jensen, Hansen - Madsen, Jakobsen, Russell

Kórea: Dalton - Kim Won-džun, Young, Regan, I Don-ku, Seo, Plante, O, Seo - Lee, Kim Ki-sung, Kim Sang-wu - Radunske, An, Swift - Kim Won-džung, Park Čin-gjo, Šin Sang Wu - Džeon, I Jung-jun, Šin Sang Hoon

hlas po zápase /zdroj: IIHF/:

Stefan Lassen, obranca Dánska:
"Boli sme trochu nervózni a aj preto to bol pre nás ťažký zápas. Pracovali sme však tvrdo. Kórejčania dokázali, že sú dosť dobrý tím a veľa nám nedovolili. My sme však získali tri body a to bola naša priorita."

Kórejčania dali v úvodnej tretine zabudnúť na slabý výkon proti USA a domácemu tímu statočne vzdorovali. Viackrát pohrozili brankárovi Andersenovi, no Dáni postupne prevzali iniciatívu. Tí síce mali napokon v prvej tretine prevahu, no gólom ju nepotvrdili. To sa im však podarilo až v úvode druhej časti, keď presilovku využil F. Nielsen. Ich náskok však nemal dlhé trvanie, pretože Kim Ki-sung v 25. minúte využil výbornú prihrávku Kim Sang-wuho - 1:1. Aj v druhej časti však mali Dáni herne navrch a náskok im vrátil J. Jensen v 33. minúte - 2:1. Kórejčania dlho držali nádej na zisk prvého bodu, nevyužili však niekoľko presiloviek a v 57. minúte prišiel trest. Víťazstvo domácich potvrdil v presilovke Hardt, ktorý zvýšil na 3:1.

8. Kórejská rep. 6 0 0 0 6 4:45 0

/zápasy, víťazstvá v riadnom čase, víťazstvá v nadstavbe, prehry v nadstavbe, prehry v riadnom čase, skóre, body/