Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Slovák Hamšík 8. gólom v sezóne nasmeroval Neapol k výhre 2:0 v Lecce

Slovenský hráč Marek Hamšík oslavuje svoj gól do brány Lecce v zápase Serie A v Lecce 25.apríla 2012. Foto: TASR/AP

Ofenzívny slovenský stredopoliar a dnešný meninový oslávenec Marek Hamšík zaznamenal víťazný zásah Neapolu už v piatej minúte, pričom gólovú poistku obstaral po zmene strán Uruguajčan Edinson Cavani.

Rím 25. apríla (TASR) - Futbalový reprezentant Marek Hamšík prispel svojim 8. gólom v sezóne k víťazstvu SSC Neapolu 2:0 v zápase 33. kola Serie A na ihrisku US Lecce. Ofenzívny slovenský stredopoliar zaznamenal víťazný zásah už v piatej minúte, pričom gólovú poistku obstaral po zmene strán Uruguajčan Edinson Cavani.

Futbalisti spod Vezuvu tak v stredu využili zaváhanie tímu Udinese Calcio, ktorý na domácej pôde prehral priamy súboj o pohárovú Európu s milánskym Interom (1:3). Neapol je v akutálnej tabuľke Serie A na štvrtom mieste znamenajúcom účasť v Európskej lige, ale na miestenku v Lige majstrom stráca len jeden bod.