Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

Futsaloví reprezentanti SR v príprave zdolali extraligistu

Ilustračná snímka. Foto: TASR Roman Hanc

Tréner SR Marián Berky bol so zápasom nespokojný.

Banská Bystrica 31. januára (TASR) - Slovenská futsalová reprezentácia v príprave na kvalifikáciu MS 2020 zvíťazila v stredu nad extraligovým Lion car MIBA Banská Bystrica 8:2.

Výsledok:

Slovensko - Lion car MIBA Banská Bystrica 8:2 (2:1)

Góly: Hudaček 2, Rick, Čeřovský, Halás, Matejov, Drahovský, Zdráhal - Vajda, Maciel Da Silva

Marián Berky, tréner SR: "Prvý polčas bol veľmi laxný z našej strany, prispôsobili sme sa súperovi. V ofenzíve sme nemali dobrý pohyb a defenzíva bola veľmi zlá. Hráči Banskej Bystrici si vytvorili tri vyložené šance, ktoré ak by premenili, polčasový stav by bol 3:1 v prospech Banskobystričanov. Cez polčas sme si povedali, že musíme zvýšiť pohyb. V druhom polčase bolo vidieť, že našou aktivitou sme si vytvorili veľa šancí. Hráči si musia uvedomiť, že v reprezentácii musia pristúpiť ku každému zápasu na 100 percent a ukázať, že patria do reprezentácie. Uvidíme v najbližšom zápase proti Lučencu, akým spôsobom nastúpime, určite si zanalyzujeme tento zápas a vyvodíme z neho nejaké dôsledky. Máme ešte jeden tréning v Lučenci a tam si budeme skúšať nejaké varianty. Dnešný zápas hodnotím veľmi zle, nebola v ňom koncentrácia, túžba ukázať publiku v Banskej Bystrici výkon hodný reprezentácie."