HÁDZANÁ: PREŠOV V 1. FINÁLE ZDOLAL POVAŽSKÚ BYSTRICU

Na snímke hráči Prešova Foto: TASR

Vyrovnaný prvý polčas zlomili domáci hráči v rozpätí od 11. do 20. minúty.

Prešov 18. mája (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v 1. finálovom zápase play off slovenskej extraligy nad MŠK Považská Bystrica 34:19. V sérii hranej na tri víťazné zápasy sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe 22. mája v Považskej Bystrici.

Finále extraligy, 1. zápas:

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 34:19 (15:9)

zostavy a góly:

Tatran Prešov: Čupryna, Cvitkovič - Rábek 5, Djerič 1, Hrstka 2, Lapajne 2, Rečičár, L. Urban 5, Číp 4, Kosteski 1, Vučko 1, Straňovský 2, Butorac 7, Carapkin 1, Gatine 2.

ŠK Považská Bystrica: Biel, Kovačin, Dobroň - Macháč 5, Bystrický 4, Ivanicja 2, Kardoš, Jurák, Tumidalský 1, Briatka 2, Vallo 3, Hároník, Gardian 1, Lovíšek, Kozák.

Rozhodovali: Budzák, Záhradník, TH: 0/0 - 4/2, vylúčení: 3:1.

/stav série: 1:0/

Vyrovnaný prvý polčas zlomili domáci hráči v rozpätí od 11. do 20. minúty, keď zo skóre 5:5 odskočili súperovi na 5-gólový rozdiel (10:5). Tento náskok domácich upokojil a dostal ich do hernej pohody. V 40. minúte Urban navýšil už na 10-gólový rozdiel (21:11) a Prešovčania si presvedčivé víťazstvo už nenechali vziať. V závere zápasu ešte divákov potešili navýšením náskoku na rozdiel triedy - 34:19.

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Odohrali sme dobrý zápas. Dlho sme nehrali žiadny vážny duel, dobre sme sa ale pripravili na tento zápas, no to môžeme povedať aj o Považskej Bystrici. V úvode sme pri tlaku súpera mali mať lepšiu koncentráciu v úvodných sekundách, keď sa snažia zakončiť protiútok. Takto sme inkasovali na začiatku 2-3 góly, ale na konci môžeme byť spokojní. Dôležité je naše víťazstvo a to, že do zápasu sa zapojili všetci hráči. Musíme ale ostať oboma nohami na zemi, v Považskej Bystrici nás čaká ťažký zápas. Nebude tam ľahko hrať, ale verím nášmu tímu. Chceme odohrať čo najlepší zápas, na ktorého konci uvidíme, či to bude stačiť na víťazstvo.“

Oliver Rábek, spojka Tatrana: „Myslím si, že sme hrali celkom dobre. Jasné, boli tam chyby, mali sme miestami trochu problém s pivotom. Chýbala nám lepšia komunikácia, keď nám behal za chrbtom. Takže chyby tam boli, ale som rád, že sme bojovali celý zápas až do konca. Výsledok je o 15 gólov, z čoho som rád a ideme ďalej. Počítame s tým, že atmosféra v Považskej Bystrici bude hustejšia. Ale nám to nevadí, nás to môže len vyhecovať. V tom zápase budú viac pod tlakom domáci. My to ale chceme hrať na tri víťazné a z tohto pohľadu bude práve ten druhý súboj najdôležitejší z celej tejto série. Ako zvyknem hovoriť, zápas máme vždy tak ťažký ako si ho urobíme. Dúfam, že budeme hrať aspoň tak ako naposledy, keď sme v Bystrici hrali.“

Bruno Butorac, spojka Tatrana: „Bol to pre nás pekný zápas. V úvode sme po dvojtýždňovom voľne potrebovali 10-15 minút na rozohranie sa, ale potom to už išlo. Víťazstvo o 15 gólov je výborné. Podobne musíme hrať aj v Považskej Bystrici, čo bude pre nás v lige zápas sezóny. Musíme v ňom ukázať, že sme lepší a čo dokážem. Stať sa môže všeličo, ale my musíme pozerať na seba a keď budeme hrať tak ako dnes, nebudeme mať problém.“