Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

HK Nitra zdolal MHC Mountfield vo 5:4 v predĺžení

Miroslav Kováčik, strelec dvoch gólov Foto: TASR

V 4. minúte predĺženia nepremenil domáci Kováčik trestné strieľanie, no vzápätí si to vynahradil, keď tečoval strelu Stümpela za Šurekov chrbát - 5:4.

Nitra 25. septembra (TASR) - Prvú šancu zápasu mali domáci, keď v 6. minúte Pupák posunul puk Hamrákovi, no ten sám pred Šurekom skórovať nedokázal.

O dve minúty sa Nitra už ujala vedenia, keď po prihrávke Tomáša Chrenka nezaváhal Martin Segľa. Domáci sa tešili iba 13 sekúnd, pretože Markovič našiel prihrávkou spoza bránky Pukaloviča a ten spomedzi kruhov prestrelil Žigárdyho. V 11. minúte bol blízko ku gólu Stümpel po Vosátkovej strieľanej prihrávke, no Šurek bol pozorný. V tej istej minúte však Nitrania predsa len skórovali, Kováčik ušiel a po jeho blafáku domáci opäť viedli.

Na začiatku druhej tretiny pridali domáci ďalší gól, keď v presilovke zvýšil na 3:1 tvrdou a presnou strelou König. Nitra vyvinula v ďalších minútach obrovský tlak, no paradoxne inkasovala, keď Markovič najskôr nenamieril presne, no následná strela Pukaloviča skončila kontaktným gólom hostí - 3:2.

V úvode tretej časti stretnutia hostia vyrovnali, po prihrávke Jonáka skóroval Fadrný - 3:3. O dve minúty mohol ofenzívnu Nitru dostať znovu do vedenia Kováčik, no po Stümpelovej prihrávke mu blafák nevyšiel, naopak, skórovali hostia, keď v polovici tretej tretiny otočili Petruškom na 3:4. V 55. minúte Nitrania predviedli peknú akciu, keď Konig posunul puk Jokilovi a po jeho okamžitej prihrávke vyrovnal bez prípravy Segľa - 4:4.

Po nerozhodnom stave na konci tretej tretiny nasledovalo predĺženie, v jeho 4. minúte nepremenil domáci Kováčik trestné strieľanie, no vzápätí si to vynahradil, keď tečoval strelu Stümpela za Šurekov chrbát - 5:4.

HK Nitra - MHC Martin 5:4 pp (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 8. Segľa (Chrenko, Jokila), 11. Kováčik (Stümpel, Tománek), 23. König (Chrenko), 55. Segľa (Jokila, König), 65. Kováčik (Stümpel) - 8. Pukalovič (Markovič), 27. Pukalovič, 43. Fadrný (Jonák), 50. Petruška (Beran, Vartovník). Rozhodovali: Goga - Brath, Tvrdoň, vylúčení: 6:8, navyše: Chrenko 5+DKZ - Pukalovič 5+DKZ, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2122 divákov.

HK Nitra: Žigárdy - König, Bača - Vosátko, Ordzovenský - Rais, Trefný - Kuzma - Jokila, Chrenko, Segľa - Tománek, Stümpel, Kováčik - Pupák, Hamrák, Mašlonka - Kadura, Podstavek, Kmeč

MHC Martin: Šurek - Novotný, Beňa - Pukalovič, Tupý - Slávik, Perniš - Zukal, Danko - Petruška, Beran, Vartovník - Markovič, Hollý, Mikušovič - Jonák, Horský, Fadrný - Kentoš, Dírer, Murček

Hlasy trénerov

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Prvých 40 minút to bol festival nepremenených šancí, Martin stiahol naše vedenie, napokon sa nám zápas podarilo zvrátiť v nás prospech. Sme radi za dva body."

Róbert Pukalovič, tréner Martina: "Pred zápasom sme nemali veľké oči, Nitra bola v pohode, hrala pred fantastickým publikom. Mojim hráčom ďakujem za predvedený výkon, ale upozornil som na ich veľké chyby. Ideme však ďalej, je sa od čoho odraziť."