Hossa prispel k víťazstvu Chicaga, Philadelphia ukončila šnúru Pens

Marián HossaFoto: TASR/AP

Anaheim s Ľubomírom Višňovským podľahol na domácom ľade Nashvillu 1:3, slovenského zadáka však vyhlásili za tretiu hviezdu duelu.

New York 19. marca (TASR) -Slovenský hokejista Marián Hossa prispel v noci na pondelok v zámorskej NHL 43. asistenciou v sezóne k víťazstvu Chicaga nad Washingtonom 5:2.

Anaheim s Ľubomírom Višňovským podľahol na domácom ľade Nashvillu 1:3, slovenského zadáka však vyhlásili za tretiu hviezdu duelu, hoci zaznamenal len jednu strelu, vylúčenie a mínusový bod.

Chicagu stále chýba zranený Jonathan Toews, ale Blackhawks aj tak vyhrali tretí zápas po sebe. Dvoma gólmi a asistenciou sa blysol nováčik Andrew Shaw. Domáci majú v poslednej dobe dobré štarty do zápasov, v 8. minúte viedli už 2:0

"Najmä v posledných dvoch zápasoch sme ťažili z dobrých začiatkov. Náskok 2:0 nám pomohol. Je to lepšie, ak ho máme a potom sa ho pokúšame ešte vylepšiť," povedal hviezdny útočník Chicaga Patrick Kane, ktorému pri strelení 19. gólu v ročníku pomohol Hossa.

V drese hostí si prvú asistenciu v sezóne zapísal aj český brankár Michal Neuvirth, keď vyrazil puk na hokejku Alexandra Ovečkina a ruský útočník peknú individuálnu akciu zakončil 30. gólom v sezóne. V drese hostí chýbala brankárska jednotka Tomáš Vokoun pre bližšie nešpecifické zranenie.

Philadelphia opäť bodovala

Philadelphia, v zostave ktorej stále chýba zranený bek Andrej Meszároš, ukončila dramatickým víťazstvom 3:2 po predĺžení 11-zápasovú víťaznú šnúru Pittsburghu a Pens tak stratili šancu dostať sa na post lídra Východnej konferencie. Hostia po dvoch tretinách síce viedli 2:0, domáci však vyrovnali a útočník Scott Hartnell sekundu pred koncom predĺženia rozhodol o ich triumfe. Výhru nad bývalými spoluhráčmi si mohol vychutnať aj Jaromír Jágr. Výkon Hartnella ocenil aj kouč Flyers Peter Laviolette: "Priniesol do hry fyzické nasadenie a práve to sme potrebovali. V druhej tretine sme boli ospalí, ale v poslednej nás z toho Scott prebral."

Jubilejné 400. víťazstvo oslávil tréner Dave Tippett, ktorého Phoenix zvíťazil v Edmontone 3:2 po samostatných nájazdoch. Domáci viedli v zápase 2:0, ale "kojotom" sa podaril obrat. Hlavnou postavou zápasu sa ukázal byť hosťujúci Ray Whitney, ktorý v 48. minúte zavelil k obratu a potom sa prezentoval aj rozhodujúcim nájazdom v penaltách. Phoenix preskočil San Jose a Los Angeles a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí siedma priečka zaručujúca účasť v play off.

Nájazdový rozstrel rozhodol aj o výsledku duelu v Calgary, kde domáci prehrali s Columbusom 1:2. Jediný úspešný nájazd hostí, ktorí už vypadli z boja o účasť v play off, predviedol krídelník Cam Atkinson.

Výsledky:

PHILADELPHIA - PITTSBURGH 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
41. Timonen, 45. Hartnell, 65. Hartnell - 14. Adams, 40. Malkin. Brankári: Bryzgalov - Fleury. Strely na bránku: 27:40. Diváci: 19.927.

CALGARY - COLUMBUS 1:2 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
49. Stajan - 14. Nikitin, rozhodujúci nájazd: Atkinson. Brankári: Kiprusoff - Mason (13. Sanford). Strely na bránku: 31:18. Diváci: 19.289.

WINNIPEG - CAROLINA 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
12. Antropov, 31. a 39. Miettinen - 8. Jokinen, 26. Staal, 51. Staal, 59. LaRose. Brankári: Pavelec - Ward. Strely na bránku: 33:35. Diváci: 15.004.

CHICAGO - WASHINGTON 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
4. Shaw, 8. Stalberg, 28. Kane (HOSSA), 32. Shaw, 59. Bickell - 23. Knuble, 35. Ovečkin. Brankári: Crawford - Neuvirth. Strely na bránku: 29:18. Diváci: 21.561.

EDMONTON - PHOENIX 2:3 pp a sn (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0, 0:1)
27. Eberle, 28. Hemský - 48. Ray Whitney, 58. Torres, rozhodujúci nájazd: Ray Whitney. Brankári: Dubnyk - Smith. Strely na bránku: 38:42. Diváci: 16.839.

ANAHEIM - NASHVILLE 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
8. Smith-Pelly - 42. Hornqvist, 51. Fisher, 60. Legwand. Brankári: Hiller - Lindbäck. Strely na bránku: 31:27. Diváci: 14.978.