Kajakárka Mládková skončila deviata v A-finále K1 na 200 m v Szegede

Slovenská reprezentantka Ivana Mládková. Foto: TASR/DUNA/MTI/Tamas Kovacs

Za víťaznou Emmou Aastrand Jörgensenovou zaostala o 1,5 sekundy.

Szeged 20. mája (TASR) - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Ivana Mládková obsadila na úvodnom podujatí Svetového pohára v maďarskom Szegede 9. miesto v nedeľnom A-finále K1 žien na 200 m. Za víťaznou Emmou Aastrand Jörgensenovou zaostala o 1,5 sekundy.

Menej úspešný bol slovenský štvorkajak v zložení Peter Gelle, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka, ktorému tesne unikol postup do A-finále na 500 m. V semifinále skončil štvrtý, do A-finále postupovali tri najlepšie lode. Prvú nepostupovú pozíciu obsadila aj mladšia slovenská "káštvorka" v druhom semifinále - Adam Botek, Milan Fraňa, Csaba Zalka a Samo Baláž nestačili na víťazných Litovčanov, Kanaďanov a Maďarov. V nedeľu tak slovenské K4-ky čakalo iba B-finále (13.24), teda boje o konečné 10.-18. miesto.

V A-finále žien K1 na 5000 m skončila Marianna Petrušová na 9. mieste, vyhrala domáca Vanda Kiszliová.

Ženy - K1 200 m: 1. Emma Aastrand Jörgensenová (Dán.) 38,918 s, 2. Linnea Stensilsová (Švéd.) +0,122, 3. Sarah Guyotová (Fr.) +0,544, ..., 9. Ivana MLÁDKOVÁ (SR) +1,500
ženy - K1 5000 m: 1. Vanda Kiszliová (Maď.) 22:13,380 min., 2. Lizzie Broughtonová (V.Brit.) +1,578 s, 3. Anna Kožíšková (ČR) +25,867, ... 9. Marianna PETRUŠOVÁ (SR) +1:39,267 min.