Komárno zdolalo Inter 73:72 v 2. finále play off extraligy

Na snímke vpravo Marlon Garnett (Inter) a dole s číslom 33 Kevin Thompson (Komárno) Foto: TASR/Pavel Neubauer

V sérii hranej na štyri víťazstvá vedú basketbalisti Komárna už 2:0.

Bratislava 15. mája (TASR) - Hráči MBK Rieker Komárno vyhrali v druhom finále play off SLOVAK SPORT.TV BASKET extraligy nad BK Inter Incheba Bratislava na jeho palubovke rozdielom bodu 73:72 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 2:0.

Tretí zápas je na programe v sobotu 18. mája o 18.00 h v Komárne.

Bratislavský tím sa prvýkrát ujal vedenia v 3. min 7:4, ale hostia otočili na 7:8. Na konci 1. štvrtiny však viedli o 5 bodov. Komárno potom ukázalo ambície a po Stevensovej trojke v 14. min bolo 26:25 pre hostí. Nadlho to bolo "posledné" vedenie hostí v tomto súboji, skóre znova otočili vo svoj prospech až v záverečnej minúte. Predtým bratislavský tím viedol 11-bodovým rozdielom v záverečnom dejstve, konkrétne v 32. min 61:50 a o minútu neskôr 64:53. Hostí povzbudili tri Kozlíkove trojky za sebou, ale aj po nich bol v 37. min stav 69:61. Nasledujúcu streleckú krízu domácich hostia využili: 34 sekúnd pred koncom Dubovský trestnými hodmi upravil na 69:71, po bode pridali ešte Kozlík a Lowe na 69:73. Pred klaksónom dal trojku Tucker na 72:73.

Marek Adamčík, asistent trénera Interu: "Tri štvrtiny sme hrali dobrý basketbal, hráči si plnili úlohy v obrane aj v útoku. Lenže potom Komárno zmenilo obranu, čo nám začalo robiť značné problémy, najmä s ich zónou. Prestala sa nám dariť streľa, na ruky sadla nervozita a rozbehnutého súpera sme už nevedeli zastaviť."

František Rón, tréner Komárna: "Bol to výrazne odlišný zápas od prvého finále. Interu výrazne pomohla energia Martina Rančíka. My sme mali v prvom polčase nedostatky v obrane. Potom sme sa rozhodli všeličo zmeniť, najmä tú obranu. Pomohlo to, narušili sme rytmus hry Interu. Postupne sme znižovali rozdiel v skóre a napokon sme vydreli cenné víťazstvo."

BK Inter Incheba Bratislava - MBK Rieker Komárno 72:73 (43:34)

Zostavy a body:
Inter:
Tucker 24/3 trojky, Garnett 11, Sedmák 7, Skibniewski 6, Delič 4 (M. Rančík 17, Miloševič 3, Graham 0)
Komárno: Lowe 17, Thompson 11, Bilík 7, Kratochvíl 4, Dubovský 2 (Kozlík 16/5 trojok, Stevens 14, Simpson 2, Šoška 0), TH: 16/9 - 18/12, fauly: 24-23, trojky: 9-7, 2800 divákov, rozhodovali: Brziak, T. Lukáč, Fuska

štvrtiny 21:16, 22:18, 15:15, 14:24