Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

Messi vyhral rekordný štvrtýkrát anketu o športovca roka v Argentíne

Na archívnej snímek nová nástenná maľba futbalistu Lionela Messiho bola odhalená v centre Buenos Aires v Argentíne rok po tom, čo jeho tím Argentíny vyhral turnaj Svetového pohára. Foto: TASR/AP

Rekordný osemnásobný víťaz ankety Zlatá lopta prestúpil v lete z Paríža St. Germain do Interu Miami.

Buenos Aires 21. decembra (TASR) - Futbalový útočník Lionel Messi vyhral rekordný štvrtýkrát anketu o najlepšieho športovca roka v Argentíne. Medzi ženami triumfovala atlétka Belen Casettová, ktorá súťaží v behu na 3000 m cez prekážky.

Rekordný osemnásobný víťaz ankety Zlatá lopta prestúpil v lete z Paríža St. Germain do Interu Miami. Tímu zámorskej Major League Soccer (MLS) pomohol k zisku nadnárodného Leagues Cupu a dotiahol ho do finále domácej pohárovej súťaže. V MLS odohral aj vinou zranenia iba šesť zápasov a strelil jeden gól.