< sekcia Šport

MYSLIVEČKOVÁ S CSÖLLEYOM idú do voľných tancov na ZOH z 19. miesta

Na archívnej snímke vpravo Lukáš Csölley (Slovensko) a vľavo Lucie Myslivečková (Česko). Foto: TASR - Pavel Neubauer

Myslivečková a Csölley splnili svoj základný cieľ, s ktorým na olympiádu cestovali. V krátkom programe zlepšili svoj doteraz najlepší bodový sumár spred dvoch rokov, ktorý mal hodnotu 58,04 bodu.

Pjongčang 19. februára (TASR) - Slovenskí krasokorčuliari Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley obsadili v krátkom programe tanečných párov na ZOH v Pjongčangu 19. miesto a predstavia sa tak aj v utorňajších voľných jazdách. V Ľadovej aréne v Kangnungu predviedli pri svojom olympijskom debute kompaktnú jazdu, za ktorú dostali 59,75 bodu, čo je ich kariérne maximum. Krátky program vyhrali Kanaďania Tessa Virtueová, Scott Moir s rekordnou známkou 83,67 b.

Myslivečková a Csölley splnili svoj základný cieľ, s ktorým na olympiádu cestovali. V krátkom programe zlepšili svoj doteraz najlepší bodový sumár spred dvoch rokov, ktorý mal hodnotu 58,04 bodu. Slovákom po úvodnej časti s rumbou vyšla tanečná sekvencia s držaním a zdvíhaním i synchronizované twizzly. Po svojej jazde v tretej skupine sa zaradili na priebežné šieste miesto a už vtedy bolo jasné, že sa predstavia aj vo voľnom tanci.

Skvelé vystúpenie predviedli Kanaďania Virtueová a Moir, úradujúci majstri sveta z vlaňajška sa prezentovali takmer bezchybným tancom a zlepšili doterajšie svetové maximum v krátkom programe na 83,67 bodu. O takmer dva body menej dostali Francúzi Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (81,93), tretí sú Madison Hubbellová a Zachary Donohue z USA (77,75). V súťaži pokračuje 20 z 24 štartujúcich tanečných párov.Tanečné páry - krátky program:
1. Tessa Virtueová, Scott Moir (Kan.) 83,67,
2. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (Fr.) 81,93,
3. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA) 77,75,
4. Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (USA) 77,73,
5. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (Tal.) 76,57,
6. Jekaterina Bobrovová, Dmitrij Soloviev (OŠR) 75,47,
7. Madison Chocková, Evan Bates (USA) 75,45,
8. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje 74,33,
9. Piper Gillesová, Paul Poirier (Kan.) 69,60,
10. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (V. Brit.) 68,36,
... 19. Lucie MYSLIVEČKOVÁ, Lukáš CSÖLLEY (SR) 59,75 (postup do voľných tancov)

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.