< sekcia Šport

Na štarte VSE City runu sa objavia aj viaceré športové osobnosti

Ilustračné foto Foto: TASR - Pavel Neubauer

Medzi bežcami nebudú chýbať zástupcovia košických futbalových klubov VSS a Lokomotívy, hokejových HC a Ice Dream, florbalového Akademiku, hádzanárskeho Crows či vodnopólového ŠK Hornets.

Košice 25. apríla (TASR) - Ani na 12. ročníku VSE City run-u nebude na štarte chýbať viacero osobností spoločenského, no najmä športového života v Košiciach. Už tradičný beh ulicami Košíc VSE City run napíše 12. kapitolu vo štvrtok 2. mája. Týždeň pred štartom organizátori evidujú vyše 2000 záujemcov.

Medzi bežcami nebudú chýbať zástupcovia košických futbalových klubov VSS a Lokomotívy, hokejových HC a Ice Dream, florbalového Akademiku, hádzanárskeho Crows či vodnopólového ŠK Hornets.

Neodmysliteľnou súčasťou VSE City run-u bude opäť aj bežecký pás, ktorý bude v deň podujatia osem hodín v nepretržitej prevádzke a nesmie sa zastaviť. Na konci dňa sa ubehnuté kilometre prepočítajú na eurá a prirátajú sa k výťažku zo štartovného. Podujatie okrem behu a charitatívnej pomoci prináša aj atraktívny sprievodný program pre deti, hudobný koncert a veľkú tombolu.

Akcia s charitatívnym heslom "vyhráva jeden, pomáha každý," opäť pomôže vybranému subjektu. Ním tentoraz bude Občianske združenie Inak obdarených, ktoré sa venuje deťom s ťažkým zdravotným postihnutím.

Počas predošlých 11. ročníkov VSE City run-u už finančná pomoc putovala na viac ako 20 charitatívnych projektov, medzi ktoré sa rozdelilo celkovo viac ako 120.000 eur. Podujatie sa už konalo v siedmich mestách východného Slovenska. Jeho cieľom je nielen charitatívna pomoc, ale aj aktivizácia detí, škôl, športových klubov i širokej športovej verejnosti. Aj preto sa na štarte VSE City run-u objavilo už mnoho významných osobností slovenského športu a inak tomu nebude ani tentoraz.

Občianske združenie Inak obdarených vzniklo v auguste 2016 na podnet rodičov detí s ťažkým zdravotným postihnutím. Jeho hlavný cieľ je prispieť k zlepšeniu starostlivosti o zdravotne postihnutú populáciu s možnosťou vzdelávať sa primeraným spôsobom tak, aby mohli zmysluplne žiť a pracovať v podmienkach rešpektujúcich ich potreby s využitím nadobudnutých vedomostí a zručností. Ďalším poslaním združenia je zabezpečiť nielen hendikepovaným deťom, ale aj ich rodinám plnohodnotný život vrátane možností aktívneho oddychu, ktoré sú pre tieto rodiny obmedzené.