NBA: Houston zdolal Golden State a vyrovnal stav série

Na snímke hráč Houston Rockets - James Harden. Foto: TASR/AP

Ústrednou postavou domácich bol James Harden, ktorý zaznamenal 27 bodov a 10 doskokov.

Houston 17. mája (TASR) - Basketbalisti Houstonu Rockets zvíťazili v druhom zápase finále play off Západnej konferencie NBA nad Golden State Warriors 127:105 a vyrovnali stav série na 1:1. Ústrednou postavou domácich bol James Harden, ktorý zaznamenal 27 bodov a 10 doskokov. Eric Gordon si tiež pripísal na konto 27 bodov. Hosťom nepomohlo ani 38 bodov Kevina Duranta.

Houston rozhodol o svojom triumfe v prvých dvoch štvrtinách, po ktorých si vybudoval 14-bodový náskok. Až päť hráčov Rockets nastrieľalo minimálne 16 bodov. "Ak budeme podávať také výkony ako dne, sme schopní prevalcovať ktorýkoľvek tím vrátane úradujúceho šampióna profiligy," citovala agentúra AP slová trénera Houstonu Mikea D'Antoniho.

Durant za nepriaznivého stavu v návale frustrácie sotil do Hardena a rozhodcovia mu odpískali technický faul. "Hráči Houstonu boli dnes lepší vo všetkých činnostiach, nedokázali sme eliminovať ich časované strely. Rozhodujúca bola prvá štvrtina. Gordon trafil dve trojky a dostal domácich na koňa," uviedol Durant.