NHL: Thornton po 8 rokoch s hetrikom, Chára dal gól

Zápas NHL Boston Bruins - San Jose sharks. Na snímke Zdeno Chára. Foto: TASR/AP

Ruský kanonier Nikita Kučerov si vylepšil štatistiky o päť kanadských bodov, keď k dvom gólom pridal tri asistencie.

New York 19. februára (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára prispel v noci na utorok v zámorskej NHL gólom k víťazstvu Bostonu na ľade San Jose 6:5 po predĺžení. Bruins v druhej polovici zápasu premrhali trojgólový náskok, napokon sa však tešili zo zisku dvoch bodov. O ich triumfe rozhodol v závere štvrtej minúty extra času Charlie McAvoy.

"Dnes padlo niekoľko naozaj náhodných a šťastných gólov. Ale na konci zápasu sme radi za dva body," uviedol kouč Bostonu Bruce Cassidy. Bruins nastúpili bez Petra Cehlárika, ktorý nedohral sobotňajší duel s Los Angeles pre zranenie v dolnej časti tela. Jeho indispozícia by však nemala byť vážna. Hviezdou večera bol napriek prehre veterán Sharks Joe Thornton. Tridsaťdeväťročný center dosiahol po ôsmich rokoch hetrik, celkovo piaty v kariére. Po Jaromírovi Jágrovi sa stal najstarším hráčom, ktorému sa podarilo streliť v jednom stretnutí tri góly. Český útočník to dokázal vo veku 42 rokov. "Joe odohral veľkolepý zápas. Výnimočné je, že celú kariéru hrá za jeden tím. Škoda len, že sme dnes nezvíťazili," povedal kouč "žralokov" Peter DeBoer.

Hráči Tampy Bay v zostave s Erikom Černákom zvíťazili v aréne Columbusu 5:1. Slovenský obranca strávil na ľade vyše 22 minút a na konto si pripísal plusový bod. Ruský kanonier Nikita Kučerov si vylepšil štatistiky o päť kanadských bodov, keď k dvom gólom pridal tri asistencie. "Blesky" natiahli víťaznú sériu na šesť zápasov.

Kučerov vedie kanadské bodovanie s 99 bodmi. V uplynulých piatich dueloch si pripísal sedem zásahov. "Je to mimoriadny hráč. Rozdielový. Dokázal to aj dnes, nebol najlepší na ľade, ani my sme nehrali ktovie ako, ale prišiel on... Mali sme šťastie, odchádzame s dvoma bodmi, pomohol nám aj brankár, ktorý nás podržal," cituje TSN trénera Tampy Jon Coopera. Andrej Vasilevskij sa blysol 40 zákrokmi. Zápas nedohral hviezdny obranca Viktor Hedman. Švéd zamieril v závere prvej tretiny do útrob štadióna a už nenastúpil. Cooper potvrdil, že utrpel zranenie v dolnej časti tela.

Gólové hody videli diváci v Chicagu. Blackhawks prestrieľali Ottawu aj Christiánom Jarošom 8:7. Hrdinom domácich sa stal 21-ročný Alex DeBrincat. K štvrtému hetriku v kariére pridal dve asistencie a zaznamenal doposiaľ svoj najúspešnejší zápas v NHL. "Bol to šialený zápas, pripomínalo to exhibíciu. Podstatné je však, že sme zvíťazili," uviedol po zápase DeBrincat. Opačné dojmy mali zrejme obaja brankári. Collin Delia z Chicago to "zabalil" už po necelých ôsmich minútach a troch góloch, jeho náprotivok Anders Nilsson vydržal o päť minút dlhšie. "Videl som v živote úž pár divných zápasov a tento sa k nim určite zaradí," skonštatoval tréner Ottawy Guy Boucher. Slovenský obranca Jaroš strávil na ľade vyše 18 minút, napriek divokému priebehu zápasu si dokázal udržať vyrovnanú bilanciu +/- bodov. V pondelkovom zápase chýbal Arizone Richard Pánik. Dvadsaťosemročného útočníka trápi chrípka. Jeho tím podľahol v Calgary 2:5.

NHL - sumáre:

CALGARY FLAMES - ARIZONA COYOTES 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 2. Ryan (Giordano, Hathaway), 32. Giordano (M. Tkachuk, Andersson), 37. Czarnik (Bennett, Andersson), 46. Frolík (Lindholm, Backlund), 59. Backlund (Frolík, Lindholm) - 27. Garland (Cousins), 35. Weal (Galchenyuk, Ekman-Larsson). Brankári: Smith - Pickard, strely na bránku: 33:29, 18.985 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - TAMPA BAY LIGHTNING 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Góly: 59. Sedlák (Nash, Harrington) - 12. Kučerov (Gourde, Sergačov), 15. Kučerov, 40. Stamkos (Kučerov, Point), 41. Point (Kučerov, Sergačov), 41. Point (Kučerov). Brankári: Korpisalo - Vasilevskij, strely na bránku: 40:20, 16.411 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - OTTAWA SENATORS 8:7 (5:4, 2:1, 1:2)

Góly: 4. DeBrincat (Toews, Kane), 6. DeBrincat (Kahun, Strome), 13. Kane (Keith), 14. Strome (Keith), 15. Saad (Sikura, Anisimov), 29. DeBrincat (Strome), 31. Forsling (Saad, DeBrincat), 24. Toews (DeBrincat, Kane) - 3. B. Ryan (Duchene, Dzingel), 3. Balcers (Tierney, Boedker), 8. White, 18. Stone (B. Tkachuk, White), 22. White (B. Tkachuk, Stone), 50. Chabot (Ceci, Duchene), 55. Chabot (Pageau, Paajarvi). Brankári: Delia (8. Ward) - Nilsson (14. Anderson), strely na bránku: 42:38, 21.338 divákov.

COLORADO AVALANCHE - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Jost, 26. Agozzino (Landeskog, MacKinnon), 47. Calvert (Nieto, Agozzino). Brankári: Varlamov - Subban, strely na bránku: 38:40, 17.808 divákov.

SAN JOSE SHARKS - BOSTON BRUINS 5:6 pp (1:3, 3:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 20. Thornton (Pavelski), 23. Pavelski (Burns, Couture), 37. Thornton (Sorensen, Šimek), 40. Couture (tr. strieľanie), 54. Thornton (Pavelski, Braun - 14. Krug (Krejčí, Bergeron), 17. CHÁRA (Kuraly), 19. Kuhlman (DeBrusk, Krejčí), 27. DeBrusk (Heinen, Backes), 59. Wagner (Carlo, Acciari), 64. McAvoy (Krejčí, DeBrusk). Brankári: Jones - Rask, strely na bránku: 38:20, 17.562 divákov.

LOS ANGELES KINGS - WASHINGTON CAPITALS 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Góly: 49. Iafallo (Brown, LaDue), 60. Kovaľčuk (Kopitar, Doughty) - 12. Ovečkin (Carlson, Vrána), 13. Connolly (Burakovsky, Orlov), 26. Ovečkin (Carlson, Backströ). Brankári: Campbell - Copley, strely na bránku: 28:21, 18.230 divákov.

Christián Jaroš (Ottawa) 18:21 0 0 0 0 1 0

Zdeno Chára (Boston) 22:08 1 0 1 0 1 2

Erik Černák (Tampa Bay) 22:10 0 0 0 +1 0 0