V štafetách SP bežcov na lyžiach dominovali muži i ženy Nórska

Nórska štafeta bežcov na lyžiach Foto: TASR/AP

Druhé miesto medzi mužmi na podujatí Svetového pohára obsadili Švédi a tretie reprezentanti Českej republiky.

La Clusaz 20. januára (TASR) - Nórski bežci na lyžiach v zostave Eldar Rönning, Didrik Tönseth, Martin Johnsrud Sundby a Sjur Röthe vyhrali v čase 1:17:22,5 h nedeľné preteky štafiet na 4 x 7,5 km vo francúzskom La Clusaz.

Druhé miesto na podujatí Svetového pohára obsadili Švédi (+0,5 s) a tretie reprezentanti Českej republiky (+0,8 s).

Medzi ženami dominovali Nórky v zostave Heidi Wengová, Therese Johaugová, Kristin Steiraová a Marit Björgenová, druhé miesto obsadili Fínky (+27,9 s) a tretie druhá nórska štafeta (+1:03,7 min).

Štafeta mužov: 1. Nórsko (Eldar Rönning, Didrik Tönseth, Martin Johnsrud Sundby, Sjur Röthe) 1:17:22,5 h, 2. Švédsko (Daniel Richardsson, Johan Olsson, Calle Halfvarsson, Marcus Hellner) +0,5 s, 3. ČR (Jiří Magál, Lukáš Bauer, Aleš Razym, Martin Jakš) +0,8, 4. Rusko 1 +9,3, 5. Nemecko +1:01,3 min, 6. Rusko 2 +1:06,0