Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Na MS v plávaní v Číne skončil zo Slovákov najlepšie Richard Nagy

Richard Nagy, archívna snímka. Foto: TASR Pavel Neubauer

Sabína Kupčová skončila na 200 m polohové preteky na 29. mieste, Barbora Mikušková obsadila 32. priečku na 50 m voľne a Marek Botík figuroval na 26. pozícii na 50 m prsia.

Chang-čou 15. decembra (TASR) - Ani v sobotu sa slovenským plavcom nepodarilo postúpiť z dopoludňajších rozplavieb na majstrovstvách sveta v krátkom bazéne v čínskom Chang-čou. Najlepší výsledok v piaty deň šampionátu dosiahol Richard Nagy, ktorý obsadil v disciplíne 400 m polohové preteky 9. miesto a je v pozícii prvého náhradníka pre finále.

Sabína Kupčová skončila na 200 m polohové preteky na 29. mieste, Barbora Mikušková obsadila 32. priečku na 50 m voľne a Marek Botík figuroval na 26. pozícii na 50 m prsia. Štafeta na 4x200 m v. sp. (Laura Benková, Tamara Potocká, Sára Niepelová, Kupčová) obsadila posledné 11. miesto.