Sobota 18. máj 2024Meniny má Viola

Pobrežie Slonoviny zdolalo Mali 2:1 pp, postúpilo do semifinále APN

Futbalista Pobrežia Slonoviny Franck Kessie oslavuje v zápase štvrťfinále Afrického pohára národov s Mali v sobotu 3. februára 2024. Foto: TASR - AP

Rozhodujúci gól strelil v 120.+2 minúte útočník Oumar Diakite. "Sloni" sa v boji o postup do finále stretnú DR Kongo.

Bouake 3. februára (TASR) - Futbalisti Pobrežia Slonoviny postúpili do semifinále Afrického pohára národov (APN). Organizátor šampionátu v sobotňajšom štvrťfinálovom stretnutí v Bouake zdolal Mali 2:1 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 120.+2 minúte útočník Oumar Diakite. "Sloni" sa v boji o postup do finále stretnú DR Kongo.

Africký pohár národov

štvrťfinále:

Mali - Pobrežie Slonoviny 1:2 pp
(1:1, 0:0)

Góly: 71. Nene – 90. Adingra, 120.+2 Diakite, ČK: 43. Kossounou po druhej ŽK, 120.+3 Diakite (obaja Pobrežie Slonoviny) po druhej ŽK