Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

Poprad deklasoval Košice 7:2, pripravil im prvú prehru v sezóne

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Popradčania rozhodli o výsledku už počas prvých 15 minút, keď strelili pät gólov.

Poprad 22. septembra (TASR) - Hokejisti Popradu deklasovali v 3. kole Tipos extraligy lídra tabuľky z Košíc 7:2. Domáci vykročili za presvedčivým víťazstvom už v 1. tretine, ktorú vyhrali 5:0. Úradujúci majster utrpel v tejto sezóne prvú prehru.

Popradčania rozhodli o výsledku už počas prvých 15 minút, keď strelili pät gólov. Postupne sa presadili Tomáš Záborský, Andrej Kukuča, v presilovej hre Oldrich Kotvan a dva presné zásahy si pripísal Dominik Jendek. V prostrednej časti skóroval Markus Suchý. Hostia v tretej tretine skorigovali vďaka Brettovi Pollockovi a Patrikovi Rogoňovi, no to bolo z ich strany všetko. Za domácich si pripísal svoj druhý gól v zápase Suchý.

V drese Popradu zaznamenalo minimálne bod až 15 hráčov. "Kamzíci" tak nadviazali na triumf z finále Tatranského pohára, vtedy zdolali Košice 4:2. Domáci sa dostali v tabuľke na 4. miesto, "oceliarom" patrí 5. priečka.

Tipos extraliga – 3. kolo:

HK Poprad – HC Košice 7:2 (5:0, 1:0, 1:2)

Góly: 2. Záborský (Brejčák, Coulter), 7. Kukuča (Svitana, Beaudoin), 9. Kotvan (Drgoň), 14. Jendek (Šotek, Mlynarovič), 16. Jendek (Šotek, Bekter), 27. Suchý (Urbánek, Kundrik), 47. Suchý (Urbánek, Kundrik) – 44. Pollock (Fejes, Jääskeläinen), 51. Rogoň (Krivošík). Rozhodovali: Hronský, Rojík – Durmis, Gegáň, vylúčení: 9:4 na 2 min, navyše: Mlynarovič 5 min za hrubosť, Šimun 5+DKZ za bitku a Deyl 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2474 divákov.

Poprad: Vay – Betker, McFadden, Drgoň, Brejčák, Turan, Kotvan, Česánek, Brincko – Svitana, Beaudoin, Kukuča – Gerlach, Coulter, Záborský – Jendek, Mlynarovič, Šotek – Urbánek, Suchý, Kundrik

Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Hudec – Bartánus, Pollock, Fejes – Krivošík, Zigo, Lunter – Jääskeläinen, Berger, Lamper – Jokeľ, Šimun, Rogoň