< sekcia Šport

Fanúšikovia Lazia Rím pred odvetou s AC Miláno oslavovali Mussoliniho

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Už pred stretnutím sa zišli asi päťdesiati skalní priaznivci Lazia na námestí Piazzale Loreto, kde v roku 1945 popravili diktátora Mussoliniho, a rozvinuli transparent oslavujúci fašistického vodcu.

Miláno 25. apríla (TASR) - Stredajší odvetný zápas semifinále Talianskeho pohára vo futbale medzi domácim AC Miláno a Laziom Rím sprevádzali rasistické prejavy hosťujúcich fanúšikov.

Už pred stretnutím sa zišli približne päťdesiati skalní priaznivci Lazia na námestí Piazzale Loreto, kde v roku 1945 popravili talianskeho diktátora Benita Mussoliniho, a rozvinuli transparent oslavujúci fašistického vodcu. S nenávistnými prejavmi pokračovali pred vchodom na štadión San Siro, tam vyrukovali s rasistickým popevkom na adresu stredopoliara domácich Tiemouea Bakayoka. V urážkach pokračovali aj na tribúne počas rozcvičky oboch tímov.

Na vyčíňanie priaznivcov Lazia odpovedali domáci vlastným chorálom, v ktorom podporili svojho hráča. Od vyčíňania svojich ultras sa dištancoval aj rímsky klub. "Lazio kategoricky odmieta spojitosť s takýmto správaním, ktoré sa v žiadnom prípade nezhoduje s hodnotami klubu," citoval stanovisko "bielo-belasých" portál goal.com.

V prípade podporovateľov Lazia nejde o ojedinelý incident. Už minulý týždeň ich nafilmovali počas ligového zápasu s Udinese, keď Bakayoka častovali rasistickými popevkami.

V samotnom stredajšom zápase sa radovali hostia, ktorí zvíťazili 1:0 a po domácej bezgólovej remíze postúpili do finále pohárovej súťaže.