Futbalisti PSG a Juventusu Turín sú v štvrťfinále Ligy majstrov

Útočník Juventusu Fabio Quagliarella (uprostred) a vpravo kenský záložník Victor Wanyama v odvetnom zápase osemfinále Ligy majstrov Juventus Turín - Celtic Glasgow v Turíne v stredu 6. marca 2013. Foto: TASR/AP Photo

Tím z francúzskej metropoly remizoval v osemfinálovej odvete s FC Valenciou 1:1. Juventus Turín zvíťazil v stredajšej domácej odvete 2:0.

Bratislava 6. marca (TASR) - Futbalisti Parížu St. Germain a Juventusu Turín postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov 2012/2013. Tím z francúzskej metropoly remizoval v osemfinálovej odvete s FC Valenciou 1:1, ale v prvom stretnutí na štadióne Mestalla vyhral 2:1 a kvalifikoval sa tak do ďalšej fázy. Juventus Turín zvíťazil v oboch osemfinálových stretnutiach nad Celticom Glasgow, v Škótsku 3:0 a v stredajšej domácej odvete 2:0.

V Parku Princov najmä v prvom polčase dominovala taktika a hra medzi šestnástkami. Valencia potrebovala dať dva góly, ale v ofenzíve pôsobila bezzubo, chýbal jej moment prekvapenia. V prvom polčase sa tak do náznaku šance dostal len Roberto Soldado, ale s jeho prízemnou strelou si brankár Salvatore Sirigu poradil. Paríž hrajúci bez dištancovaného Zlatana Ibrahimoviča, dlho potvrdzoval, že nie náhodou inkasoval v tejto sezóne Ligy majstrov len štyri góly. Všetko ale bolo inak krátko po zmene strán, keď Brazílčan Jonas napriahol spoza šestnástky a strelou k žrdi skóroval - 0:1. Domáci sa vrhli do ofenzívy a po rýchlom brejku a odvážnom prieniku Kevina Gameira vyrovnal na dvakrát Ezequeil Lavezzi - 1:1. V ďalších minútach sa už skóre nemenilo.

Na štadióne Juventusu sa dlho nič zaujímavé nedialo. Až prišla 24. minúta Andrea Barzagli preskočil Garyho Hoopera, prihral na Fabia Quagliarellu, ktorého prudkú strelu Fraser Forster dokázal vyraziť len pred seba a Alessandro Matri zblízka skóroval - 1:0. Hostia mohli vyrovnať o štyri minúty, keď strelu Krisa Commonsa spoza šestnástky tečoval Hooper, ale brankár Ginaluigi Buffon bravúrne vyrazil loptu z protipohybu. Celtic mohol skóroval v 35. minúte, ale na gólovú prihrávku Giorgosa Samarasa nabiehajúci Hooper na bránkovej čiare loptu nestihol. V 65. minúte si na kolmicu za obranu nabehol Arturo Vidal loptu prihral voľnému Quagliarellovi a ten zasunul do prázdnej brány - 2:0. Pre Quagliarellu to je štvrtý presný zásah v piatom stretnutí LM v tomto ročníku. V 85. minúte pálil prudko nad brvno zo šestnástky Samaras, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.