Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Nováčik súťaže, hokejisti ŠHK 37 Piešťany prehral s HKM Zvolen 3:4

Samir Saliji, strelec dvoch gólov domácich Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Rozhodujúci gól v tretej tretine strelili hostia, ktorí dokázali tiež využiť presilovku o dvoch hráčov.

Piešťany 25. septembra (TASR) - Domáci začali aktívne, strelili aj prvý gól zásluhou Salijiho.

Hostia však o dve minúty vyrovnali. V druhej polovici tretiny Melichárek dorazil v presilovke Hurbanovu strelu od modrej do bránky hostí a zvýšil na 2:1. Hosťom sa však podarilo vyrovnať po šťastnom góle Podkonického. V druhej tretine mali od začiatku prevahu domáci, svoje veľké šance ale nevyužili Otčenáš ani Haring. V rozlete ich pribrzdil faul H. Ručkaya na Huňadyho, po ktorom hrali Zvolenčania 5 minútovú presilovku, v nej však nič nevymysleli a po druhej tretine tak bolo 2:2.

Hneď na začiatku tretej tretiny využil Cuníkovo zlé vyhodenie puku Chovan, ktorý prihrával L. Juríkovi do čistej čance. Domáci po góle ožili, zvýšili aktivitu a podarilo sa im vyrovnať v presilovke o dvoch hráčov, ktorú využil Saliji. Rozhodujúci gól však strelili hostia, ktorí dokázali tiež využiť presilovku o dvoch hráčov. V záverečnom tlaku domácich takmer skóroval Nemec, trafil však iba žŕdku Šimkovej bránky a Piešťany tak prehrali na domácom ľade 3:4.

ŠHK 37 Piešťany - HKM Zvolen 3:4 (2:2, 0:0, 1:2)

Góly: 6., 48. Saliji, 11. Melichárek - 8. Brabenec, 15. Podkonický, 42., 51. L. Jurík. Rozhodovali: Štefík - Kacej, Výleta, vylúčení: 4:7, navyše: Drgoň 10 minút za napadnutie zozadu, H. Ručkay (obaja Piešťany) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2393 divákov

Zostavy
ŠHK 37 Piešťany:

Tomek - Brňák, Urban, Drgoň, Filip, Kolník, Cuník, Hruška, Bučka - Stupka, Melichárek, Tatar - H. Ručkay, Otčenáš, J. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Jánoš, Nemec, Saliji

HKM Zvolen:
Šimko - Hraško, Juraško, Pokovič, Výborný, Šiška, Mucha, Síkela, Ťavoda - Puliš, Brabenec, Podkonický - P. Zuzin, L. Jurík, Chovan -Škvaridlo, M. Jurík, Ľ. Zuzin - Méry, Huňady, Ďaloga

HLasy trénerov

Milan Klement, tréner ŠHK: "Dnes to bol solídny zápas. Mali sme využiť tlak v druhej tretine, čo podľa mňa rozhodlo o výsledku zápasu. V tretej tretine sme urobili hrubú chybu, súper sa dostal do vedenia, podarilo sa nám síce vyrovnať, ale dostali sme gól v presilovke o dvoch hráčov. Myslím si, že sme hrali lepšie ako Zvolen, ale opäť sme bez bodu."

Peter Mikula, tréner HKM: "Vedeli sme, že Piešťany sú v eufórii, to nám robilo veľké problémy, hlavne v druhej tretine. Tú sme našťastie ustáli a podarilo sa nám vyhrať gólom v presilovke."