Piatok 10. máj 2024Meniny má Viktória

Slavia Praha po dvoch kolách bez výhry bodovala naplno

Futbalista Slavie Praha Slovák Miroslav Stoch Foto: TASR/AP

V základnej zostave boli aj Slováci Jakub Hroma a Miroslav Stoch.

Praha 7.apríla 2018 (TASR) - Futbalisti pražskej Slavie vyhrali v 23. kole českej najvyššej súťaže na ihrisku zostupom ohrozenej Zbrojovky Brno gólom striedajúceho Stanislava Tecla najtesnejším rozdielom 1:0. Slavia stráca na lídra z Plzne sedem bodov, má ale o zápas viac.

"Zošivaní" nastúpili v základnej zostave so Slovákmi Jakubom Hromadom a Miroslavom Stochom. Pre dvadsaťsedemročného útočníka Tecla to bol druhý gól v drese Slavie po jeho návrate z hosťovania v Jablonci. V zostave Brna nastúpil Martin Juhar, ktorý však tesnej prehre s úradujúcim majstrom nezabránil a v 43. minúte uvidel žltú kartu.

Sparta Praha prerušila sériu piatich remíz triumfom v malom derby nad Duklou 3:0.

Posledná Ostrava zvíťazila na pôde Zlína 2:0 a na Brno stráca už len jeden bod.

Česká liga - 23. kolo:

Zbrojovka Brno - Slavia Praha 0:1 (0:0)

Gól: 71. Tecl

/M. Juhar odohral celé stretnutie a v 43. min dostal žltú kartu - J. Hromada hral do 55. min, M. Stoch hral do 81. min/

Sparta Praha – Dukla Praha 3:0 (2:0)

Góly: 3. a 80. Šural, 14. Plavšič

/L. Štetina celý zápas - F. Bilovský celý zápas, I. Schranz do 78. min/

Mladá Boleslav - Jablonec 1:1 (1:0)

Góly: 28. Křapka - 87. Doležal, ČK: 90.+1 Trávník (Jablonec)

/M. Polaček odchytal celý zápas, L. Pauschek odohral celý zápas - J. Považanec do 56. minúty/

Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 1:1 (1:0)

Góly: 42. Plšek - 68. Dvořák, ČK: 55. Mara (Jihlava)