Utorok 11. jún 2024

Slovácko remízovalo s Mladou Boleslavou 2:2 v 5. kole českej ligy

Ilustračná snímka. Foto: TASR

V nadstavenom čase zariadil deľbu bodov Jan Kalabiška.

Praha 19. augusta (TASR) - Futbalisti Slovana Liberec zvíťazili v 5. kole českej ligy nad FK Pardubice 1:0. O ich triumf sa postaral v 13. minúte Christian Frýdek.

V ďalšom zápase remizovalo Slovácko s Mladou Boleslavou 2:2, pričom hostia dlho držali nádej na víťazstvo. Za stavu 1:0 pre domácich v 39. minúte im arbiter vylúčil Matěja Pulkraba, no aj napriek tomu dokázali dvakrát skórovať. V nadstavenom čase však zariadil deľbu bodov Jan Kalabiška.

česká liga - výsledky:

1.FC Slovácko – FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Góly: 12. Vecheta, 90.+3 Kalabiška – 45.+2 a 53. Mareček, ČK: 39. Pulkrab, 90.+4 Bakala (obaja Ml. Boleslav)

FC Slovan Liberec – FK Pardubice 1:0 (1:0)

Gól: 13. Frýdek

/za domácich odohral L. Tupta 90 minút, V. Budinský odchytal v drese hostí celý zápas/

MFK Karviná – FK Jablonec 1:1 (0:0)

Góly: 84. Akinyemi – 56. Kratochvíl (z 11 m)

/D. Krčík a R. Mikuš odohrali za domácich celý zápas, A. Slávik nastúpil v drese hostí v 75. minúte/