Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Slovenské hádzanárky v poslednom kvalifikačnom zápase MS 20 remizovali

Slovenské reprezentantky do 20 rokov remizovali so Slovinskom 25:25.

Helsingborg 8. apríla (TASR) - Slovenské hádzanárky do 20 rokov v záverečnom kvalifikačnom zápase o postup na majstrovstvách sveta vo švédskom Helsingborgu remizovali so Slovinskom 25:25.

Jozef Hanták, tréner SR: "Neboli sme kompletní a aj preto sme pristúpili k zmenám v obrannom systéme, ktorý nám fungoval relatívne dobre. Prvý polčas sme však prehrali 10:11 aj preto, lebo sme nepremenili štyri čisté šance. Po zmene strán sme mali dokonca náskok o 2-3 góly, ale Slovinky otočili vývoj a tak sme museli v dramatickom závere doťahovať my. Ešte necelé tri minúty pred koncom sme prehrávali o 2 góly, ale zobrali sme si oddychový čas a hoci sme hrali v oslabení dokázali sme skóre vyrovnať. Prehry so Švédskom a Nórskom nie sú hanbou, no ak by sme mali v tíme aj hráčky, ktoré boli zranené respektíve po operácii, mohli sme uvažovať aj o postupe."

Výsledok:

Slovinsko - Slovensko 25:25 (11:10)
Zostava a góly SR: Sedláčková, Janešíková - Kováčiková 3, Hvostaľová 1, Kodajová 5/3, Königová 1, Micheľová 3, Holešová 6, Minárčiková 2, Rebičová 4. Vylúčenia: 2:3, 7m hody: 3/2 - 3/3, 100 divákov.