Slovenskí hádzanári skončili na Bring Cupe poslední

V záverečnom vystúpení v sobotu remizovali s Portugalskom 26:26 a v konečnej tabuľke zostali za tímom z Pyrenejského polostrova so skóre horším o štyri góly.

Bodö 7. apríla (TASR) - Slovenskí hádzanári obsadili na turnaji Bring Cup v nórskom Bodö poslednú priečku. V záverečnom vystúpení v sobotu remizovali s Portugalskom 26:26 a v konečnej tabuľke zostali za tímom z Pyrenejského polostrova so skóre horším o štyri góly. Nový tréner Slovákov Peter Dávid získal svoj prvý bod vo funkcii.

Jeho zverencov čaká v júni dvojzápas play off o majstrovstvá sveta s Bieloruskom, ešte predtým sa Slováci predstavia 6. júna v prípravnom dueli za zatvorenými dverami v Rakúsku proti domácej reprezentácii.

Víťazom Bring Cupu sa stali Rusi, ktorí si v rozhodujúcom zápase poradili s domácimi Nórmi 33:29. Do najlepšej sedmičky turnaja sa na poste ľavej spojky dostal Slovák František Šulc.

sumár:

Slovensko - Portugalsko 26:26 (13:16)

Zostava a góly SR: Štochl, Paul, Putera - Mazák 2, Kopčo 4, Dudáš, T. Straňovský, M. Straňovský 1, Polakovič 2, Ďuriš 4, Guzy, Rábek 1, Vadkerti, Fuňak, T. Urban 5, Šulc 7/1. Najviac gólov Portugalska: Rocha 6, Davyes, Pedroso, Magalhaes, Andrade, Moreira po 3, vylúčenia: 3:4, 7m hody: 2/1 - 5/2, rozhodcovia: Jörum, Stenhaugmo (obaja Nór.), 500 divákov.

Druhý zápas: Nórsko - Rusko 29:33 (15:19)

Už bez Csabu Szücsa, ktorý podľa dohody odcestoval skôr do klubu, sa Slováci v dueli o 3. miesto celý čas ťahali s Portugalcami za prsty. V prvom dejstve síce viedli 5:3 i 7:6, no potom až do prestávky doháňali manko. Do druhého dejstva išli so stratou troch gólov (13:16), no šnúrou štyroch gólov skóre otočili a za stavu 25:23 mohli ísť do trojgólového vedenia oni, no šancu nevyužili. Naopak bližšie k víťazstvu mali nakoniec Portugalci. Ich jednogólový náskok tesne pred začiatkom poslednej minúty zmazal Ľubomír Ďuriš a tlaku súpera sa nakoniec Slováci ubránili.

Tréner SR Peter Dávid: "Vzhľadom k druhému polčasu som spokojný. V prvom dejstve to bolo ale veľmi zlé a mali sme veľké problémy s pivotom súpera. Hnevá ma, že sa zdolávame nevynútenými chybami a to takými, ktoré sú pre mňa nepochopiteľné. V tomto zápase nám chýbalo trošičku šťastia, aby sme zvíťazili a síce to nevyšlo, chlapci dokázali, že majú neskutočný charakter a že sú to veľkí bojovníci. Máme prvý bodík a verím, že 9. júna proti Bielorusom sa dostaví aj dvojbodový zisk."